Beykoz Üniversitesi DGS’de Türkiye İkincisi

Beykoz Üniversitesi Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu 2018 Dikey Geçiş Sınavı’nda yerleşen öğrenci oranına göre 80 vakıf üniversitesi arasında Türkiye 2.’si oldu. Üniversitemizin Meslek Yüksekokulu da bu yıl ilk mezunları ile aynı sıralamada 16.’ıncı oldu.

YÖK Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2019 Raporu’na göre Beykoz Üniversitesi Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, 2018 DGS ile Lisans Programlarına Yerleşen Aday Oranına Göre %50 yerleşen oranı ile 80 Vakıf Yükseköğretim Kurumu arasında Türkiye 2.’si oldu. Üniversitemizin Meslek Yüksekokulu da geçen yıl verdiği ilk mezunları ile %37 yerleşen oranı ile aynı sıralamada 16.’ıncı oldu.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun önlisans bölümlerinden mezun olan ve 2018 DGS’ye giren 493 öğrencisinin 247’si lisans programlarına yerleşti. Meslek Yüksekokulumuzun da 63 öğrencisinden 23’ü lisans programlarına yerleşti.

Gururluyuz

Öğrencilerimizin başarılarından dolayı gurur duyduklarını belirten Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Lisans programlarına yerleşen öğrencilerimizi kutluyor, bu başarıda emeği geçen akademik kadromuza teşekkür ediyorum. Bu sonuç, Beykoz Üniversitesi’nin eğitim kalitesinin, bilimsel ve mesleki açıdan donanımlı, yetkin öğrenciler yetiştirdiğinin en büyük göstergesidir” dedi.

 

 

Bu içerik 03/04/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.