Beykoz Üniversitesi Türkiye Birincisi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Değerlendirme Raporu’nu açıkladı. Beykoz Üniversitesi, raporda yüzde 79,2 yerleşme oranı ile büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemizin önlisans bölümlerinden mezun olan ve DGS’ye giren 471 öğrencisinin 373’ü lisans programlarına yerleşti. Beykoz Üniversitesi böylece 47 Vakıf Yükseköğretimi Kurumu arasında 1'inci; 165 Devlet ve Vakıf Yükseköğretim Kurumu arasında; 2017 yılında aday sayısı 50 ve üzerinde olan üniversiteler ve kurumlar dahil edilerek hazırlanan ÖSYM raporuna göre ise 2’nci sırada yer alarak eğitim kalitesini de kanıtlamış oldu.  

Gururluyuz

Öğrencilerinin başarılarından dolayı gurur duyduklarını belirten Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Lisans programlarına yerleşen öğrencilerimizi kutluyor, bu başarıda emeği geçen akademik kadromuza teşekkür ediyorum. Bu sonuç, Beykoz Üniversitesi’nin eğitim kalitesinin, bilimsel ve mesleki açıdan donanımlı, yetkin öğrenciler yetiştirdiğinin en büyük göstergesidir” dedi.

25 önlisans programı

Beykoz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda; Ameliyathane Hizmetleri, Aşçılık, Bilgisayar Programcılığı, Bilgi Güvenliği ve Teknolojisi, Çocuk Gelişimi, Diyaliz, Fizyoterapi, Grafik Tasarım, Görsel İletişim, İç Mekan Tasarımı, İlk ve Acil Yardım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Medya ve İletişim, Mimari Restorasyon, Odyometri, Sosyal Hizmetler ile Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarında eğitim veriliyor. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda da Deniz ve Liman İşletmeciliği, Dış Ticaret, Hava Lojistiği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Lojistik, Raylı Sistemler İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programlarında sektöre nitelikli çalışanların yetişmesi sağlanıyor.     

 

 

Bu içerik 03/04/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.