Prof. Dr. Nüket Güz, Oryantasyon Toplantısında Öğrencilerle Buluştu

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Güz; 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Tanışma ve Oryantasyon Günü” kapsamında gerçekleştirdiği konuşmasında güçlü akademik kadronun önemine vurgu yaptı.

Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Bekaroğlu, akademik takvim, akademik danışmanlıklar ve uluslararası öğrenci hareketliliği gibi konular ile ilgili bilgilendirmede bulundu.   

Sağlık, Kültür ve Spor Müdür Vekili Enes Özmen ise Beykoz Üniversitesi'nin sanat ve spor faaliyetlerinin gelişiminden söz etti.

"Deneyim hocalardadır, binalarda değil"

Oturumun bir sonraki bölümünde tekrar söz alan Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Güz, deneyimin binalarda değil, hocalarda olduğunu vurgularken bilimsel alanda da öykünülebilir olmanın önemine dikkat çekti. Prof. Dr. Nüket Güz, konuşmasında tüketim toplumunun beraberinde getirdiği hızlı tüketimin toplumsal yaşama olan etkilerine vurgu yaptı. Tüketerek var olmanın bireyin psiklojisinde geri döndürülemez bir yıkıma yol açtığını ifade etti.

"Meslekler dönüşüyor"

Teknolojideki son gelişmelerden bahseden Prof. Dr. Nüket Güz, günümüzün dünyasında yapay zekanın insanlığı ve meslekleri dönüştürmeye başladığını ifade etti. Bu gelişmeler sonucunda mesleklerde yaşanacak kaçınılmaz dönüşümde bile gerekli eğitim ve donanıma sahip olan bireyin toplumsal hayat ve iş hayatında kendine yer bulmaya devam edeceğini belirtti. Bu bağlamda, Prof. Dr. Nüket Güz, işletme, iktisat, iletişim ve tasarım ile ilgili mesleklerin asla ölmeyeceğini vurguladı.

Oturumun diğer bölümünde Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Pınar Seden Meral, bölümler ve akademik kadro hakkında öğrencileri aydınlattı.

Bu içerik 24/09/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.