Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Tanışma ve Oryantasyon Toplantısı Yapıldı

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile öğretim elemanları derslerin ilk gününde Tanışma ve Oryantasyon toplantısında bir araya geldi.

‘Mühendisler ve mimarlar geleceğim yaşam biçimini belirler’
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Kuru, fakültenin ilk öğrencilerinin aynı zamanda ilk mezunlar olacağını belirterek 'İlk öğrenciler ve ilk mezunlar çok özeldir' dedi. 'Teknolojiyi geliştiren mühendislerin ve yaşam alanlarını tasarlayan mimarların geleceğin yaşam biçimini belirlediğini' belirten Prof. Dr. Selahattin Kuru, ayrıca mühendisliğin ve mimarlığın günümüz dijital dünyasındaki önemini de vurguladı.

‘Öğrenciyi merkeze koyan eğitim’
Prof. Dr. Selahattin Kuru, Beykoz Üniversitesi'nin öğrenciyi merkeze koyan eğitim yaklaşımı çerçevesinde her zaman öğrencinin yanında olduklarını ve müfredat programlarını öğrencinin 21. yüzyılın gereksinimi olan yetkinliklerle donatılmasına yönelik olarak hazırladıklarını da detaylarıyla anlatarak tüm öğrencilere başarılı bir eğitim-öğretim yılı diledi.

 

Bu içerik 24/09/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.