Fox TV Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, Açılış Dersinde Öğrencilerle Buluştu

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Açılış Dersi 26 Eylül 2018 Çarşamba günü Lisans ve Lisanüstü Programlar Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Fox Tv Haber ve Spor Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk'ün konuk olduğu dersin açılış konuşmasını Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Güz yaptı.

"Medya tarafsız ve sorgulayıcı olmalıdır"

Konuşmasına dünya televizyonlarındaki yayınları ve yayıncılık anlayışını anlatarak başlayan Prof. Dr. Güz; “Medya bilgi veren, denetleyen ve sorgulayandır. Medya tarafsız olmalıdır. Medyanın her ne kadar dördüncü güç olarak adlandırılsa da diğer güçlerin yerini almaktadır" dedi. Fox TV’de izlediği sabah yayınların tarafsız ve sorgulayıcı olduğunu söyleyen Prof.Dr. Güz, sanatın da sorgulamak olduğunu belirtti. Medya kavramının tüm bölümlerle yakından ilgili olduğunu, yaratıcılık kavramının tüm sanat dallarında bulunduğu gibi medyada da yer aldığını ifade eden Güz, medyanın elde tutması gereken ilkeleri olduğunu söyledi.

"İletişim bir sanattır"

Prof. Dr. Nüket Güz’den sonra söz alan Fox Tv Haber ve Spor Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, sanatın yaratıcılık kavramına dikkat çekti. Yaratıcılık kavramının sanatın her dalında yer aldığını ve iletişim alanındaki önemini anlatan Şentürk, yeni medya çalışmalarından bahsetti. Söyleşinin ikinci bölümünde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Şentürk, hedef kitlenin ilgisini çekmek için eşduyumun geliştirildiği tarafsız ve doğru yayıncılığın gerekliliğini vurguladı.Ders bitiminde Fox Tv Haber ve Spor Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk'e Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Güz tarafından plaket takdim edildi.

Bu içerik 28/09/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.