Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrencileri İstanbul Bienal’inde

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali 22 Eylül-4 Kasım tarihleri arasında kapılarını tüm sanatseverlere açtı. Temasının "Okulların Okulu" olarak belirlendiği bienal, 25 Ekim Perşembe günü Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından ziyaret edildi. 

Yanıt vermekten çok soru sormayı hedefleyen Bienal, Beyoğlu'nda yaklaşık 3 kilometrelik bir yürüyüş alanı üzerine kurulmuştu. Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri sırasıyla, AkSanat (Bozum Okulu), Yapı Kredi Kültür Sanat (Alkışlar Okulu), Pera Müzesi (Ölçekler Okulu) ve Arter (Dünya Okulu) sergilerini gezdi.

Alternatif tasarım önerilerinin yanı sıra yapay zeka destekli öğrenme biçimleri ve tüketim olgusu konu başlıklarına da yer veren bienalde öğrenciler en çok ilgiyi teknolojik gelişmelerle gelişen öğrenme biçimlerine gösterdi. El sanatları ve tasarım modellerinin de öğrencilerden tam not aldığı sergi alanına katılım oldukça yoğundu.

İstanbul Tasarım Bienali gezisi sonrasında öğrenciler, zihinlerinde canlanan yeni tasarım fikirlerinden söz ettiler.

Bu içerik 19/11/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.