Mimar Galip Kaynar Üniversitemizin konuğu oldu

Üniversitemizin  8-12 Nisan 2019 tarihlerinde Kavacık Rektörlük Yerleşkesi’nde gerçekleşen Kariyer Günleri'nin üçüncü gününde konuk Mimar Galip Kaynar'dı. Açılış konuşmasını Üniversitesimiz Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nüket Güz'ün yaptığı oturumda, Güz, öğrencilere kariyer günleri etkinlikleri sayesinde dokunamayacağınızı sandığınız kişilere ulaşarak onların beyninizde açtığı yollardan devam ederek başarıya ulaşabileceklerini söyledi.

"Hayatınızı Dekore Edin"

Söyleşinin başlığını "Hayatınızı Dekore Edin" olarak belirlediğinden söz eden Galip Kaynar, kariyerinizi oluştururken öncelikle hazır, donanımlı olmanın önemine vurgu yaptı. Kaynar, konuşmasında öğrencilere öncelik sırası belirlemelerinin ve hedeflerini bu doğrultuda biçimlendirmelerinin değerinden söz etti. Kaynar ayrıca, kendinizi nerede gördüğünüzün ve hangi sosyal çevrenin parçası olmak istediğinizin belirlenmesinin değerinden de bahsetti.

"Sehpanın Üzerindeki Çiçeğin Yer Değişirse Seneryo Değişir"

"Hayatınızın seneryosunu önceliklerinizi belirleyip, yeterli donanıma sahip olarak oluşturabilirsiniz. Kendi tarzınızın belirlenmesinde, içine doğduğunuz ailenin, sosyal çevrenizin, aldığınız eğitimin, kültürün rolü oldukça büyüktür. " diyen Kaynar, özellikle kariyer planlaması yaparken çok çalışmanın öneminden söz etti.

"Renkler ve Zevkler Tartışılır"

Öğrencilere renklerin ve zevklerin tartışılıp tartışılmayacağını soran Kaynar, salondaki çoğunluğun aksine renklerin ve zevklerin tartışılabileceğini söyledi. Bu çerçevede de ergonomi kavramına vurgu yapan Kaynar, belirli ölçütlerin olmaı gerekir ve bunların başında ergonomi ve fonksiyonellik gelir dedi.

Konuşmasını sonlandırırken, bir kutu boya ve bir fırça ile bile dekorasyonun yapılabileceğinden ve yapılan işin sevilmesinin değerinden söz eden Kaynar, öğrencilere kariyer planlamasında yüreğinizin götürdüğü yere gidin ve sevdiğiniz işi yapın dedi. 

Bu içerik 24/04/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.