Gülşah Elikbank: “Cevherler Baskı Altında Ortaya Çıkar”

Üniversitemizin  8-12 Nisan 2019 tarihlerinde Kavacık Rektörlük Yerleşkesi’nde gerçekleşen Kariyer Günleri'nin dördüncü gününde konuk Yazar Gülşah Elikbank’tı. Açılış konuşmasını Üniversitesimiz Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nüket Güz'ün yaptığı oturumda, Güz, öğrencilere kariyer günleri etkinlikleri sayesinde dokunamayacağınızı sandığınız kişilere ulaşarak onların beyninizde açtığı yollardan devam ederek başarıya ulaşabileceklerini söyledi. Söyleşi şeklinde devam eden etkinliğe Meslek Yüksekokulu müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan da katıldı.

‘’Yaşam Sizin!’’

Elikbank söyleşide, hayatımızda iki önemli gün olduğunu, bunlardan birinin doğduğumuz gün bir diğerinin ise neden doğduğunuzu bulduğunuz gün olduğunu söyledi.  Hayata geldikten sonra sürekli bir uğraşım halinde olduğumuzu ve bu uğraşımlar içinde bizi neyi mutlu edeceğini hayattaki amacımızın ne olduğunu arayışımızın ancak bulduğumuzda biteceğini söyledi.

‘’Liderlik ruhu var.’’

Elikbank özgeçmişinden bahsederken kendi amacının yazarlık olduğunu bulduğunda yaşadığı tecrübeleri paylaştı. Liderliğin ruhunda olduğunu söyleyen Gülşah Elikbank inşalara erişebilmek ve onlara liderlik edebilmek için en doğru yolun yazarlık olduğunun da altını çizdi.

‘’Cevherler baskı altında ortaya çıkar.’’

Gülşah Elikbank söyleşide yoğun baskı altında çalışan insanların yaratıcılığa daha kolay yöneldiğini ve en başarılı işlerin de bu baskı ve stres altında ortaya çıkabileceğine dikkat çekti. Öğrencilere ‘’misyonunuz olsun’’ söylemi ile seslenen Elikbank, ‘’Eğer bir insanın misyonu varsa bu onu yaşama aşkına şevk eder’’ dedi.

‘’Ülkemizde kadercilik var.’’

Gülşah Elikbank söyleşide ülkemizdeki her şeye kader gözü ile bakılmasından bahsederken şu sözlerin üzerinde durdu, ‘’ Kader gayrete aşıktır.’’ Kadercilikten ise gayret ile ve ne yapmak istediğinizi bilerek ilerlemenin çok değerli olduğundan bahsetti. Elikbank, bir insanın zayıf yönünü güçlendirmeye çalışmasındansa güçlü yönüne odaklanarak bunu daha da güçlü hale getirmesinin hayatta başarıyı getireceğine inandığını söyledi.

‘’Aşk iyileştirir.’’

Son olarak Elikbank son yazdığı kitaptan bahsetti. Aşıklar Gece Ölür adlı kitabından bahsederken , her şeyin sevgi ile çözülebileceğini söyledi.

Gülşah Elikbank, aşkın iyileştirme gücüne vurgu yaparken söyleşiye noktayı şu sözlerle koydu:  ‘’Aşk bir sanattır ve herkes sanatçıdır.’’

Bu içerik 29/04/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.