Meslek Yüksekokulu İş yerinde Uygulama Eğitimi Öğrenci Tecrübeleri Paylaşımı Gerçekleşti

Meslek Yüksekokulu birinci sınıf öğrencilerimiz 3+1 İş yerinde Uygulama Eğitimi çerçevesinde hocalarından aldıkları bilgi ve deneyimin yanı sıra uygulamada bilfiil yer alan ikinci sınıf öğrencilerimizden akran eğitimi çerçevesinde yararlı eğitimler alıyorlar.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Diyaliz Programı öğrencilerinde uygulanan bilgi alışverişi sürecinin yararları pozitif geri bildirimler verdiği için uygulama tüm programlar içerisinde sürdürülmeye başlandı.

Öğrenciler artık okulda almış oldukları teorik bilgilerin yanısıra stajda ne yapılması ve nasıl davranılması konusunda kurumların işleyişini hakkında da bilgi sahibi oluyorlar. Hem yataklı kurumlar hem sektörel tecrübelerin paylaşılması birinci sınıf öğrencileri için gerçek bir deneyim oluşturuyor.

Bu bağlamda ikinci sınıf öğrencilerimiz, İş Yeri Uygulama Eğitimi ve Çalışma hayatı için temelde önem arz ettiğini, iş yerinde okuldan farklı olarak sorumlulukların değiştiğini gördüler.Farklı ortamlara uyum sağlayabilme ve iletişim becerisinin önemini fark ettiler. İş yeri eğitimi süresince mevcut potansiyel ve yeteneklerini gösterdikleri takdirde bu süreci iş fırsatına çevirebileceklerini belirttiler. Özellikle  sağlık konusunda gözden kaçırılabilecek en ufak bir hata ve ihmalkarlığın ciddi sorunlara yol açacağı bilinci oluşturularak çaba ve dikkatin yanı sıra etik ilkelerin ön planda tutulması gereğini fark ettiler.

Bu içerik 06/05/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.