Akran Mentorüm Projesi Eğitimi Gerçekleşti

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) tarafından yürütülen Engelli Gençlere Uzaktan Mentorluk Yapmayı Kolaylaştırıcı Mobil Akran Mentorlüğü Uygulaması Geliştirme Projesi kapsamında 15 Mayıs 2019 tarihinde Akran Mentoru Eğitimi düzenlendi. ÇASGEM Eğitim Uzmanı Kübra Öztürk Sever tarafından verilen Mentor Eğitimine Beykoz Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi ‘nden öğrenciler gönüllü olarak katıldılar.

Eğitim sonrasında Omurilik Felçliler Derneği Beykoz Şubesine ziyarette bulunan öğrenciler ile derneğe üye engelli kişilere dernek şubesinde kısa bir tanışma ve bilgilendirmenin ardından gönüllü olan kişilerden menti ve mentor eşleştirilmesi yapıldı. Mentorluk eğitimi alan öğrenciler engelli bireylerin hedeflerine yönelik onlara destek oldular ve tavsiyelerde bulundular ve ayrıca bir sonraki yapılacak görüşme için tarih belirlediler.

Projeye katkı sunan herkese teşekkür ederiz.

Bu içerik 17/05/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.