2018-2019 Bahar Yarıyılı Sonu Tek Ders Sınavı

Tek ders sınavı başvuruları başlamıştır. Tek ders sınavına mezun durumunda olan, staj dersi hariç sadece tek bir dersten başarısız olan öğrenciler başvurabilirler. Başvurularda ilgili dersi daha önce almış olmak ve devam şartını yerine getirmiş olmak gerekir.

Tek Ders Sınavı 21 Haziran 2019 Cuma günü saat 16:00’da Kavacık Rektörlük Yerleşkesi’nde yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi:  19 Haziran 2019 Çarşamba saat: 17:00’dir.

Başvurularınızı yapmak için;

o    ois.beykoz.edu.tr adresinden   ikonuna tıklayınız.

o    Tek Ders Sınavı Başvurusu nu seçiniz.

o    Açılan ekrandan dersinizi işaretleyiniz ve kaydetme işlemini yaparak ön kaydınızı tamamlayınız.

o    Son olarak sınav ücretinizi ödeyiniz. “Tek ders sınavına kaydınız yapılmıştır. 21 Haziran 2019 Cuma günü saat 16:00 da yapılacak olan sınavda başarılar dileriz.” mesajını gördüğünüzde işleminiz tamamlanmış demektir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ

Tek ders sınavı

MADDE 34

(1) Tek ders sınavı; mezuniyeti için işyerinde mesleki uygulama (staj) hariç tek dersi kalan ve bu ders için devam zorunluluğunu yerine getirmiş olan öğrencilerin girebileceği bir sınavdır.

(2) Tek ders sınavı her yarıyıl sonunda yapılır. Tek ders sınav tarihi ve sınava müracaat tarihi akademik takvimde ilan edilir. Tek ders sınavına girmek isteyen öğrenciler, akademik takvimde belirtilen tarihte, sınav ücretini ödemek şartıyla EÖBS aracılığı ile tek ders sınavına başvurabilirler.

(3) Sınav notlarına itiraz eden öğrencilerin itirazlarının olumlu sonuçlanması, ulusal ve uluslararası öğrenci hareketlilik programına katılan öğrenciler ile başka bir yükseköğretim kurumunda yaz öğretimi programına katılan ve tek ders sınavına giremeyen öğrencilerin mezuniyetleri için tek derslerinin kalması durumunda, bu öğrencilere Senato kararı ile ek tek ders sınav hakkı verilebilir.

(4) Tek ders sınavının başarı değerlendirmesinde yarıyıl içi çalışmalar dikkate alınmaz. Sınavından başarılı olunması için en az CC notu alınması gerekir.

(5) Tek ders sınavı başarı notu, transkriptte dersin yer aldığı yarıyıl içerisinde gösterilir ve genel not ortalamasının (GNO) hesaplanmasında dikkate alınır.

(6) Tek ders sınavında başarısız olunması halinde, öğrenciler, azamî öğrenim süreleri içerisinde, dersin açıldığı yarıyılda dersi tekrar almayı tercih edebilir veya yarıyıl sonlarında açılan tek ders sınavlarına girebilirler.

(7) Tek ders sınav ücreti, Mütevelli Heyeti tarafından kredi başına belirlenen ücretin bir kredilik karşılığıdır

Bu içerik 13/06/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.