Merkezi Yerleştirme Kayıtları

Etkinlikler

Merkezi Yerleştirme Kayıtları

Yer: Beykoz Üniversitesi Rektörlük Yerleşkesi
Tarih: 19/08/2019 - 23/08/2019

Beykoz Üniversitesine hoş geldin. Hayatının bu önemli yol ayrımında bizi tercih ettiğin için teşekkür ediyor ve seni kutluyorum.

Yükseköğretimdeki 10. Yılında, öğrencileri için mutluluk, özgürlük, hoşgörü ve başarı merkezi olmayı amaçlayan üniversitemiz; öğrenen, öğrendikleri ile öğrenmeye ve topluma değer katan, yenilikçi uygulamaları ve başarıları ile yurt içi ve dışında saygınlığı olan örnek bir üniversite olmayı kendine ilke edindi. 

Üniversitemizin en önemli hedefi, üniversitemizden mezun olur olmaz ve hatta öğrenciliğin sırasında, alanın ile ilgili sektörlerde tercih edilen ve öncelikli olarak istihdam edilen bir mezun olman. Bu sebeple öğrencilerimize özgün, kendilerine özel bir eğitim sunuyoruz. Değerli eğitim bilimci John Dewey’in “Eğitim hayata hazırlık değil, hayatın kendisidir” üniversitemizin mottosu ve eğitim öğretim modelimizin yola çıkış noktası. Özgün Eğitim Öğretim Modelimiz ile öğrencilerimizin en az bir dönemlerini alanlarında faaliyet gösteren bir işyerinde geçirmeleri sağlıyoruz. İş tecrübesinin yanında yetkinliğin de önemli olduğunun bilinciyle ‘Yetkinlik Geliştirme Programı’nı da hayata geçirdik. Her öğrencimize özel uygulanan program ile, iş dünyasının en çok talep ettiği 14 yetkinlikte kendini geliştirecek, mezun olurken diplomanın yanı sıra Yetkinlik Sertifikası da alıyor olacaksın.

Üniversite hayatın boyunca uluslararası iş birliklerimizden faydalanman, araştırma projelerine dahil olman, spor, kültür ve sanat alanlarında kendini geliştirmen bizim için çok önemli. Bu konularda atacağın her adımda üniversitenin desteğini hissedeceksin. Bizler her zaman senin en iyi olman için yanında olacağız.

Kayıtlar 19-23 Ağustos tarihlerinde yapılacak, seninle tanışmak için çok heyecanlıyız. Adım atmış olduğun bu ayrıcalıklı yolda başarılarının daimi olmasını temenni ediyor, ailen ve sevdiklerinle geçireceğin mutlu yarınlar diliyorum.

Prof. Dr. Mehmet DURMAN 
Rektör


KAYIT İLE İLGİLİ BİLGİLER

Kayıt Tarihleri: 19-23 Ağustos 2019

Kayıt Yeri: Beykoz Üniversitesi Rektörlük Yerleşkesi - Vatan Cad. No:69 Kavacık Beykoz İstanbul (Google Maps)

Kayıt için Gerekli Belgeler :

 • YKS Sonuç Belgesi (Adayın yerleştiğine dair internet çıktısı)
 • Lise diploması:
  • Mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya fotokopisi ya da yeni tarihli geçici mezuniyet belgesi aslı veya fotokopisi
  • Diplomasını kaybetmiş adaylar için mezun oldukları liseden alınmış diploma kayıp belgesi aslı veya fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf
 • Adayların askerlik sorgulaması e-devlet sistemi aracılığıyla Üniversitemiz tarafından sorgulanacaktır. Hakkında “Askerlik Şubesine Başvurunuz” kaydı bulunan adaylarımız bağlı bulundukları askerlik şubelerine yönlendirilerek "Bir Fakülte veya Yüksekokula Kaydolmasında Askerlik Yönünden Sakınca Olmadığına Dair Belge"” ibaresi yer alan yazı almaları gerekecektir.

Kayıt ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

1. Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.

2. Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

3. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

4. Üniversite, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

5. Kılavuzlarda yer alan yükseköğretim programlarında aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıt yaptırılamayacağına ve eğitime devam edilemeyeceğine ilişkin Yükseköğretim Genel Kurul kararı uyarınca, durumları bu açıklamaya uyan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleri takdirde yeni yerleştirildikleri yükseköğretim programına kayıt yaptıramazlar. Söz konusu kararlar öğrencilerin YKS tercih ve yerleştirmelerinde herhangi bir programa yerleştirilmesine engel değildir.

6. Üniversitemize kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında,  önlisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2019 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

7. Durumları aşağıdaki bentlerden birine uyan adaylardan;

 • 111 sayılı Askerlik Kanunu hükümlerine ve bu konuda Millî Savunma Bakanlığınca yayınlanan prensip emirlerine göre askerlik hizmetlerini erteletme hakkını kaybedenler,
 • İki veya üç yıllık bir yükseköğretim programını bitirmiş olup dört yıldan daha az süreli bir başka yükseköğretim programına girmek isteyenlerden askerliğini yapmamış olanlar,
 • Dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programını bitirmiş olanlardan askerliğini yapmamış olan adaylar,

2019-YKS sonucunda Üniversitemiz programına yerleşmeleri durumunda bu adayların kayıtları yapılacaktır. Ancak, bu durumdaki adayların askerlikleri tecil edilmiş ise askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi hâlinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki adayların kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebileceklerdir.


ÖĞRENİM ÜCRETLERİ NASIL ÖDENEBİLİR?

Üniversitemizi tam burslu olarak kazanan öğrencilerimiz herhangi bir  öğrenim ücreti ödemezler. %50 burslu, %75 burslu bölüm kazanan ya da tam burslu olup, isteğe bağlı hazırlık okuyacak olan öğrencilerimiz ise aşağıdaki seçenekler ile öğrenim ücretlerini ödeyebilirler.

• Kredili Mevduat Hesabı - KMH (Denizbank): Denizbank Kavacık Şubesi ile yapılan anlaşma ile Kredili Mevduat Hesabı* açtırarak sıfır faiz ve 10 taksitle eğitim ücretinizi taksitlendirebilirsiniz. Kayıt tarihlerinde Denizbank Kavacık Şube yetkilileri Kavacık Rektörlük Yerleşkesinde olacaktır, tüm bankacılık işlemlerini yerleşkemiz içerisinde tamamlayabileceksiniz.

• Kredi Kartı:  Maximum – Bonus – World (Yapı Kredi ve Vakıfbank World) kartlara, bankaların belirlemiş olduğu komisyon oranlarını eklemek koşulu ile 9 taksite kadar ödeme imkanından faydalanabilirsiniz. Kredi kartı tek çekimde komisyon uygulanmamaktadır.

• Peşin Ödeme: Denizbank ve İş Bankası’na nakit, EFT ve Havale yoluyla yapılabilir.

23/08/2019

Bu içerik 20/08/2019 tarihinde güncellenmiştir.


BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.