2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Sonu İtibarı İle Azami Süresi Dolan Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinin Ek Sınav ve Ek Süreleri Hakkında

Önlisans programlarında okuyan öğrencilerimizin, bir yıl süreli yabancı dil hazırlık sınıfı hariç, kayıt olduğu programa ilişkin derslerin verildiği dönemden başlamak üzere, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın öğrenim süresi iki yıl azami öğrenim süresi ise dört yıldır. Bu nedenle;

Beykoz Üniversitesi Lisans-Önlisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 37. Maddesi ile 2547 sayılı kanunun 44/c. (Değişik: 19/11/2014-6569/28 md.) maddesi uyarınca; 2018/2019 Bahar yarıyılı sonunda azami süresi dolan (8. Yarıyılı tamamlamış) meslek yüksekokulu öğrencilerine devam şartını yerine getirmiş oldukları ( FF, FD, BZ) bütün dersler için iki ek sınav hakkı verilecektir.

NOT: Azami öğrenim süreleri sonunda kayıtlı olunan öğretim programında İşyerinde Mesleki Uygulama (Staj) hariç hiç alınmayan dersi ve/veya devamsızlıktan başarısız olduğu toplam ders sayısı 5’in üzerinde olan öğrencilere ek sınav hakkı tanınmadan ilişikleri kesilir.

Başvuru ve sınav tarihleri aşağıdaki gibidir.

EK SINAV BAŞVURU VE SINAV TAKVİMİ

Birinci Ek Sınav

Başvuru Tarihi : 16 - 20 Eylül 2019

Sınav Tarihleri : 30 Eylül – 4 Ekim 2019

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulama Esaslarına Beykoz Üniversitesi Lisans ve Önlisans Programlarında Azami Öğrenim Süresi Sonunda Yapılacak Ek Sınav ve Ek Sürelerle İlgili Uygulama Esasları linkinden ulaşabilirsiniz.

Bu içerik 10/09/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.