Meslek Yüksekokulu, Sağlık Programları Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleşti

Sağlık camiasına ilk adımı atan 10 programdaki öğrencilerimiz törenle beyaz önlüklerini giydiler. Okul Müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan; beyaz önlüğün çalışma yaşamında etik yönüyle, bilim ve sanattan oluşan sağlık bakım ve uygulamalarının teorisinin oluşturduğu bilim ile bireylerin mental ve bedensel bütünlükleri göz önüne alınarak sanat yönünü icra edeceklerini söyledi. Bunların içinden yadsınamaz olan hastaların kaygı, ilgi, sevgi ve değer yönüyle yaklaşımın gerekliliğini sanat olarak vurguladı. Beyaz önlüklerinizle aramıza hoşgeldiniz dedi.

Törenimizde Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman; sağlık professiyoneli olmanın önemini vurguladı ve öğrencilerimizin DGS Sınavıyla birçok sağlık lisans programlarına devam edeceklerini söyledi.

Törenimize Prof. Dr. Mehmet Durman, İlçe Sağlık Müdürü Fatih Kale, Medistate Hastanesi Başhekimi  Prof. Dr. Soner Şahin, Prof. Dr. Cem Mesçi, Doç. Dr. Toygar Toydemir, FSM Tıp Merkezi Başhekimi Dr. Ahmet KARADAĞ ile öğretim üyelerimiz, Müdürlerimiz Rektör Yardımcılarımız, birçok veli ve öğrencilerimiz katılım sağladı. Tören Müdürümüz Prof. Dr. Gülten Kaptan’ın başarı dilekleriyle sona erdi.

Bu içerik 13/12/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.