“VPL Project Cargo - BLMYO Eğitim İşbirliği”

Beykoz Üniversitesi, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve Viking Project Cargo (VPL) arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Deniz ve Liman İşletmeciliği programı öğrencileri ile 5 hafta olarak düzenlenen “Deniz Ticaretinin Temel İlkeleri” dersi eğitim ortaklığı bu hafta son dersi ile neticelendirildi. 5 haftalık süre boyunca her hafta Salı günleri ders saatlerinde yapılan program ile derslere katılım gösteren VPL Proje Kargo’dan Sn. Erkan Kazar, Sn. Mahir Külahlı, Sn. Mert Köksalan ve Konşimento özelindeki dersimize katılan meslek duayeni Sn. Ahmet Aytoğan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Anlaşma kapsamında, ilk hafta Freight Forwarder’ın (FF) genel tanımı, verdiği hizmetler ve FF’larda departmanlar ve işleyiş, ikinci hafta konteyner tipleri ve mal cinsine göre konteyner seçimi ve hesaplamaları, üçüncü hafta denizyolu konşimentosu, özellikleri ve taraflara getirdiği yükümlülükler, dördüncü hafta FF’da operasyon süreci ve yazışmalar, beşinci hafta proje kargo taşımacılığı – özellikleri ve operasyon süreci öğrencilere anlatıldı.

İşbirliğimizin bahar döneminde de lojistik programı öğrencileri ile devamı konusunda anlaşma sağlanarak eğitim sonlandırıldı.

Bu içerik 31/12/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.