Üniversitemizden Dünya Sanat Günü’ne Özel Online Sergi

2012 yılından itibaren tüm dünyada kutlanmaya başlanan Dünya Sanat Günü bu yıl ilk kez “Uluslararası UNESCO Günü” olarak kutlandı. Her yıl Nisan ayında kutlanan Dünya Sanat Günü’ne Üniversitemiz online düzenlediği bir karma sergi ile katıldı.

Koronavirüs nedeniyle tüm etkinliklerin iptal edildiği ve günlerimizi evlerimizde geçirmek durumunda kaldığımız bir dönem yaşıyoruz. Her sektör gibi sanat da bu durumdan etkilendi. Her yıl Nisan ayında kutlanan Dünya Sanat Günü’ne bu yıl Üniversitemiz Sanat ve Tasarım Fakültesi online düzenlediği bir karma sergi ile katıldı.

2011 yılında Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği tarafından 17. Dünya Sanat Birlikleri Genel Kurulu’nda önerilen ve Leonardo Da Vinci’nin doğum günü kabul edilen Dünya Sanat Günü 2012 yılından itibaren tüm dünyada kutlanmaya başlandı.

Sergiye katılan sanatçılar: Reşat Başar, Pınar Partanaz, Hülya Küpçüoğlu, Zeynep Çuhadar, Devrim Demiral, Gökçe Sözen, Ali Çağan Uzman, Ebru Acar Taralp, Dilşad Atasoy, Recep Batuk, Günsu Ertürk Saraçoğlu, Murat Havan, Melik İskender, Zeynep Erdinç, Fatih Balcı, Fatoş Beykal, Fehim Güler, Ruşen Eşref Yılmaz, Safiye Bey Başar, Şermin Seval, Burcu Pehlivan, Gizem Enuysal, Melihat Tüzün Alemdar, Ayhan Çetin, Füsun Sünnetçioğlu, Deniz Gökduman ve Olcay Erdinç.

Sergiyi online gezmek için tıklayınız.

Sergiyi bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Bu içerik 05/04/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.