Çağlar Dohman ile Riskler ve Fırsatlar

Üniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Programı ile İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü koordinatörlüğünde Sağlık Emniyet Güvenlik Grubu ile ortak düzenlenen Sağlık, Emniyet, Güvenlik Sohbetlerine İş Sağlığı ve Güvenliği konusuyla devam ettik. Sohbetimizde konuğumuz HSE Danışmanı Sayın Çağlar DOHMAN oldu.

Sohbetimizde İş Sağlığı ve Güvenliği özelinde katılımcılardan gelen sorulara güncel bilgi ve kişisel deneyimleri ışığında cevaplar veren Çağlar Bey, Covid- 19 kapsamındaki normalleşme sürecinde bazı standartların işyerlerinde halen tam uygulanamadığı ancak iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin içinde bulunduğu durumu her kesimin lehine olabilecek şekilde fırsata çevirme adına elinden geleni yaptıklarını belirtti. Covid- 19 öncesi ve sonrasında çok daha farklı önlemlerin alınması gerektiği ve önceliğin bireysel duyarlılıkla başlayacağından ve bu süreçte maddi ve manevi kayıpları önlemesine yönelik atılacak adımların başarılı şekilde ilerlemesi ortak hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca Çağlar Bey, kişilerin kendi içinde dönüşümler başlatmasını ve bunu yayarak toplumu bilinçlendirebileceğimiz noktasına dikkat çekti. Bu süreçte bazı işyerlerinin izolasyon ile çalışmaya devam ettiğini, kimi işyerinin ise uzaktan çalışma ile sürdürdüğünü dile getirdi. İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında asıl işimizin risk- fırsatları yönetmek ve kaza olayları detaylı bir şekilde incelemektir diyen Çağlar Bey bakış açımızın genişlemesine katkı sağladı.

Kendisine teşekkür ederiz.

Haber yazımı için katkıda bulunan değerli öğrencilerimiz; Sena ŞÜLEKOĞLU, Cansu YAPICI'ya teşekkür ederiz.

Bu içerik 17/07/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.