3+1, 7+1 Modeli

“Eğitim hayata hazırlık değil, hayatın kendisidir” Amerikalı eğitim bilimci John Dewey’in eğitim felsefesi, üniversitemizin de eğitim felsefesi ve özgün eğitim öğretim modelimizin temelini oluşturmaktadır.  Öğrencilerimizin üniversitede öğrendiklerini gerçek hayatta yaşananlar ile ilişkilendirmelerini, öğrendiklerini uygulama olanağı bulmalarını ve eğitimleri sürecinde gerçek hayatın içinde olmalarını arzuluyoruz. Bu sebeple staj, eğitim ve öğretim programlarımızın bir parçası olarak ders müfredatımızın içinde zorunlu olarak yer almaktadır. Öğrencilerimiz, en az bir dönemlerini alanlarında faaliyet gösteren bir işyerinde geçirirler. Fakülte lisans programlarında 7 dönem okulda, bir dönem işyerinde, önlisans programlarında ise 3 dönem okulda bir dönem işyerinde olmayı ifade eden 7+1, 3+1 müfredatımızda staj, Üniversitemizin Staj Koordinasyon Birimi tarafından etkin bir şekilde takip edilir.

Kalite, mükemmellik ve sürdürülebilirlik üniversitemiz için çok önemlidir. Beykoz Üniversitesi, uluslararası üniversiteler ile uyum içinde ve kıyaslanabilir kalite düzeyindeki program müfredatı ile tüm öğrencilerine “Uluslararası Kalite Güvencesi” sunar.

“Öğrenci Merkezli Öğretim” eğitim ve öğretim modelimizin önemli bir yapı taşıdır. Size öğrenmeyi öğretmek, Beykoz Üniversitesinin de sürekli öğrenen bir kurum olmasını sağlamak, araştırmak, geliştirmek ve yenilikçilik güçlü akademik kadromuzun güvencesindedir. Onlarla tanışmanız için yerleşkelerimiz sizlere her zaman açıktır...

Bu içerik 20/07/2019 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.