Mahmut Şevket Paşa Kampüsü

Kavacık’ta 5 yerleşkede eğitime devam eden Beykoz Üniversitesi, gelecekte inşası tamamlanacak ve Beykoz Mahmut Şevket Paşa Köyü’nde 100 dönümlük bir arazide kurulacak kampüsüne taşınacak. Kampüs; “Boğaz’ın İncisi” olarak tanımlanan Beykoz’da toplumsal, kültürel, doğal ve bilimsel yaşamın deneyimlenerek öğrenildiği mekanlar bütünü olarak tasarlandı.

Çok sayıda projenin arasından öğrencilerimiz için titizlikle seçilen yerleşkemiz aydınlanmacı, genç, dinamik, yenilikçi ve araştırmacı misyon ve vizyonumuz ile örtüşen, çağdaş bireylerin yetişmesi sırasında gereksinim duyacakları mekanlardan oluşuyor.

Kampüs; Eğitim ve Öğretim Birimleri, Sosyal-Kültürel Birimler, Rekreasyon Birimleri, Akademik Merkez, Öğrenci Yaşam Merkezi, Öğrenci Barınma Merkezi ve diğer kentsel mekanlardan oluşmakla birlikte özgün topoğrafyası ile yaşam bulan mimari mekanları bir araya getiriyor.

Kampüsün ayrıcalıklı yönlerinden biri de yerleşke yaşamının yenilenebilir enerji, güçlü iç ve dış mekan kullanım birlikteliği, doğal ısıtma ve havalandırmayla birlikte engelsiz ve güvenli bir çevre sunmasıdır. Böylece Beykoz Üniversitesi Mahmut Şevket Paşa Kampüsü öğrencileri ile birlikte sahip olduğu flora ve fauna açısından çağdaş bir habitat yaratacaktır.

Bu içerik 15/02/2024 tarihinde güncellenmiştir.

HABERDAR OLUN

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.

Tercih Danışmanlığı