Mütevelli Heyeti Başkanının Mesajı

Her başarının olduğu gibi Beykoz Üniversitesi’nin de bir öyküsü var. 2007 yılında Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı (TÜRLEV)’i kurmamız ile başlayan, lojistik sektörüne nitelikli insan kaynağı yetiştirme motivasyonu ile bir yükseköğretim kurumu açmamız ile yazılmaya başlanan bir öykü.   

TÜRLEV ile 2008 yılında Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nu hayata geçirdik. Türkiye’nin ilk tematik meslek yüksekokulu olan bu okulda, 2016 yılına dek lojistik sektörünün ihtiyaç duyduğu yetkinliklere sahip 2.500 mezun verdik, bugün sektörün çeşitli kademelerinde görev alan mezunlarımız ile gurur duyuyoruz.  Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu bundan böyle diğer yüksekokullar ile birlikte tematik kalarak Beykoz Üniversitesi çatısı altında faaliyetlerini sürdürecek, uzun yıllar ‘yaptığı işi en iyi bilen’ yetiştirmeye devam edecek.

Öykümüz şimdi ise Beykoz Üniversitesi ile sürüyor. Beykoz Üniversitesi seçkin akademik kadrosu, ulusal ve uluslararası işbirlikleri ile iş dünyası ve toplumunun ihtiyacı olan yetkinliklere sahip, alanında uzmanlık düzeyinde bilgi ve beceriler kazanmış, yurt dışında da istihdam edilebilecek, nitelikli mezunlar yetiştiriyor. Bir şeyden emin olabiliriz ki, şimdi olduğu gibi gelecekte de bilgi en önemli güç olmaya devam edecek. Uygulamalı eğitime önem verdiğimiz Beykoz Üniversitesi’nde bizler bilgiye sahip, aynı zamanda iletişim becerileri yüksek, özgür düşünen, kendini ifade eden, farklılıklara saygılı, sorgulayan, paylaşımcı, katılımcı, sosyal sorumluluk sahibi gençler yetiştireceğiz.

Değerli gençler,

Sizleri genç ve yükseköğretimde fark yaratan Beykoz Üniversitesi’ne davet ediyorum. Gelin hayallerinizi birlikte gerçekleştirelim, sizler bizim, bizler sizin öykünüzün parçası olalım. 

Sevgilerimle,
R. Engin Özmen
Mütevelli Heyet Başkanı

 

 

Bu içerik 24/08/2020 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.