Beykoz Üniversitesi Rektörü Mehmet Durman, Öğrencilerle Buluştu

Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman, Beykoz Üniversitesi öğrencileriyle Rektörlük Yerleşkesi’ndeki Konferans Salonu’nda bir araya geldi. Durman, öğrencilerle buluşmasına 20 Aralık tarihinde yapılan seçimle yeni başkanı ve üyeleri belirlenen Öğrenci Konseyi’nin üyelerini tebrik ederek başladı. Konsey başkanlığına ikinci kez seçilen Jale Nur Şeneloğlu, sahneye çıkıp üniversiteye bu yıl başlayan öğrencilere kendini ve diğer konsey üyelerini tanıtarak sözü tekrar Rektör Mehmet Durman’a bıraktı.

Geçen yıl üniversite olan Beykoz Üniversitesi’nin çok hızlı ve birbirinden güzel yeniliklerle büyümeye devam ettiğini belirten Durman: “Birbirinden güzel yenilikleri üniversitemize getirmek için hem akademik hem idari kadromuzla sürekli çalışıyoruz. Üniversitemizin yakın zamanda Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer alacağına olan inancım sonsuz” diyerek ekledi; “Şu anda Kavacık’ta dört ayrı binada eğitim-öğretime devam ediyoruz. Bazı imkanlarımız kısıtlı olabilir ancak şu anda Mahmut Şevketpaşa’da inşasına başlanan kampüsümüze taşındığımızda fiziksel imkanlar çok daha iyi bir hale gelecek”.

Var olan önlisans ve lisans programlarımızdan bahsederek konuşmasına devam eden Rektör Mehmet Durman, öğrencilere 2018-2019 yılında üniversite bünyesinde YÖK onayı ile açılması planlanan 17 farklı bölümle ilgili bilgiler verdi ve önlisans/lisans bölümlerinde okuyan öğrencilerin gerekli şartları sağladığı takdirde bu bölümler arasında çift anadal/yandal yapabileceklerini de belirtti. Ayrıca Beykoz Üniversitesi olarak kurulan Lisansüstü Programlar Enstitüsü’nün de İşletme Yüksek Lisans Programı (Tezsiz) ve Uluslararası Ticaret Lojistik Yüksek Lisans Programı (Tezsiz) olmak üzere iki programla eğitim hayatına bahar döneminde başlayacağının bilgisini veren Prof. Dr. Mehmet Durman; diğer yeni yüksek lisans bölümlerinin ise gelecek sene açılacağının bilgisini de öğrencilerle paylaştı.

 “Öğrencilerden gelen talepler bizim için çok önemli”

Eğitim öğretim modeli ile Türkiye’de akademik eğitim anlamında bir ilk olma özelliği taşıyan “Yetkinlik Programı Dersleri”nin Beykoz Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden nasıl ayırdığını detaylarıyla anlatan Durman, “Diploma tek başına yeterli değil. Her yıl onlarca üniversiteden mezun veriliyor. Bir işe başvurduğunuzda, o iş yerinin insan kaynakları özellikle sizin yetkinlik ve becerilerinize bakıyor. Hangi alanlarda ne kadar becerili ve güçlüsünüz onları inceliyor. Yetkinlik dersinin en önemli amacı size bu yetkinlik ve becerileri sağlamak. Yani bu noktada Yetkinlik Programı sizlerin eğitimi ve gelişimi açısından çok önemli” dedi.

 Konuşmasının ardından öğrencilerden gelen talep ve şikayetleri de dinleyen Rektör Mehmet Durman, bu isteklerin Öğrenci Konseyi tarafından rapor haline getirilerek kendisine sunulmasını, öğrencilerin taleplerinin çok önemli olduğunu ve yıl sonunda tüm isteklerin tekrar gözden geçirilerek değerlendirileceğini belirtti. Rektör-öğrenci buluşma toplantısı, gelen talepler doğrultusunda yeni öğrenci kulüplerinin kurulması, sporla uğraşan öğrenciler için girişimler yapılması konularının da konuşulmasının ardından sona erdi.

 

 

 

Bu içerik 22/12/2017 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.