Küresel Yarışa Hazır; 
Yaratıcı, Yenilikçi, Girişimci, 
Lider Mühendis ve Mimarlar

Küresel dünya her yönüyle amansız bir rekabet getiriyor. Küreselleşen dünya, meslekleri yeniden tanımlıyor. Bu rekabet ortamı, geleceğin dünyasının gereksinimlerine yanıt verecek; geleceğin dünyasını tasarlayacak mühendis ve mimarların yetiştirilmesine yeni koşullar getiriyor, yeni boyutlar ekliyor.

Biz, Beykoz Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde, küresel dünyanın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanmış, küresel yarışa hazır mühendis ve mimarlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Beykoz Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde hızla değişen dünyanın gereksinimlerine karşılık veren yapı ve içeriğe sahip programlar sunuyoruz. Bu programları güçlü bir eğitsel altyapı ve eğitim ortamında güçlü bir akademik kadro ile yürütüyoruz. Proje odaklı ve aktif öğrenmeye dayalı eğitim yaklaşımımız ile yaratıcılık, yenilikçilik ve girişimciliği vurguluyoruz. Öğrencilerimizi temel bilgiler yanında yabancı dil, iletişim, takım çalışması, araştırma ve sorgulama gibi beceriler ile donatırken, geniş bir dünya perspektifi kazanmalarına ve sorunları bütün yönleri ile kavrayabilmelerine ve yenilikleri izleyebilen, kendisini geliştirebilen, özgüveni olan, sosyal ve toplumsal sorumluluk bilincine sahip, etik değerlere saygılı profesyoneller olarak yetişmelerine ağırlık veriyoruz. Öğrencilerimiz programın bir dönemini işyerinde çalışma ortamında geçirerek iş hayatına bir adım önde başlıyorlar. İsteyen öğrencilerimiz çift anadal yaparak kendi dalı yanında bir dalda daha diploma alabiliyorlar. Ya da yandal yaparak kendi dalındaki diploması yanında uzmanlaşmak istedikleri bir dalda da sertifika alabiliyorlar. Programlarımızı ortak bir bakışla ve ortak bir yapıda tasarladık. Mühendislik programlarında birinci sınıftaki dersler aynı, diğer sınıflarda ortak dersler var, seçmeli ders yapısı aynı, bitirme projesi, stajlar ve işyerinde çalışarak eğitim aynı yapıda. Böylece öğrencilerimizin hem kendi dallarında istedikleri seçmeli dersleri alarak ya da yandal yaparak kendilerini istedikleri doğrultuda geliştirmelerine, hem de çift anadal yaparak ya da bölüm değiştirerek istedikleri dalda eğitim almalarına olanak hazırladık.

Sevgili gençler, Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), İşletme Mühendisliği (İngilizce) , Yazılım Mühendisliği ve Mimarlık programları ile kapılarımızı 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimize açmış bulunuyoruz. 2021 - 2022 Eğitim Öğretim yılında da Endüstri Mühendisliği (İngilizce) programına öğrencilerimizi kabul edeceğiz. Geleceğin dünyasının tercih edilen lider mühendis ve mimarları olarak yetişmek için sizleri Beykoz Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ne bekliyoruz.

Prof. Dr. Selahattin KURU

Rektör Yardımıcısı
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı

Bu içerik 21/06/2021 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.