Öğrenciler Proje Pazarı 2018'de Başarılı Projelerini Tanıttı

Beykoz Üniversitesi sosyal sorumluluk projesi dersini alan 167 öğrencinin 17 farklı proje grubu oluşturarak, ihtiyaç sahibi okullara kitap desteği, okul iyileştirme, kadına şiddet ve kadın haklarına dair farkındalık oluşturma, hayvan hakları, geridönüşüm, fidan dikme, kişisel hijyen eğitimi, ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve yardım paketi ulaştırma, işitme engellilerin toplumsal hayata entegrasyonu, çocuk istismarı gibi konularda sosyal sorumluluk projelerinin yer aldığı proje pazarı etkinliği 11.05.2018 tarihinde üniversitenin rektörlük yerleşkesi fuaye alanında gerçekleştirildi.

Proje pazarında özellikle çocuk istismarı ile ilgili gerçekleştirilen ve Beykoz Bahattin Özyazıcı İlkokulu anasınıfı, Şehit Hasan Kaya Ortaokulu anasınıfı ile Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi anasınıfı öğrencilerine ‘Vücudun Senindir Onu Koru’ isimli sunumların yapıldığı “Çocuk Susar Sen Susma” projesi ve 200 Çocuk 200 fidan hedefiyle yola çıkan ve bu hedefi Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü, Şehit Er Ersin Güler İlköğretim Okulu, Celal Aras Spor Lisesi, Atatürk İlköğretim Okulu, Defterdar Mehmet Bey İlköğretim Okulu, Şehit İsmail Kefal İlköğretim Okulu Çatalca Orman İşletme Müdürlüğü’nün destekleri ile hayata geçiren “Minik Eller Doğada” projesi dikkatleri çekti.

Grafik Tasarım, Medya ve İletişim ile Halkla İlişkiler bölümlerinden oluşan öğrenci grupları ise projelerinde 'kadın' konusunu işledi. Öğrenciler Proje Pazarı kapsamında kadına şiddet, çocuk gelin, kadının iş yaşamındaki yeri, kadın ve eğitim, kadın erkek eşitliği başlıkları altında görsel, içerik ve tasarımlar üretti. Kadın-erkek eşitliği konusunda çalışma yapan grup ayrıca bir alışveriş merkezinde başarılı bir etkinlik de gerçekleştirdi. 'Çocuk gelinler' konusunu işleyen grup ise Sunay Akın ile görüşerek anlamlı bir video çekiminin yanı sıra küçük yaşta evlendirilen bir kadınla yaptıkları röportajı dinleyicelerle paylaştı. Projelerin sosyal medya hesaplarını Medya ve İletişim öğrencileri yönetti; afiş tasarımlarını Grafik Tasarımı öğrencileri yaptı; Halkla İlişkiler bölümü ise iletişim çalışmaları ile içerik oluşturma konularında diğer gruplarla ekip çalışması yaparak başarılı projelere imza attı. 

Bu içerik 16/05/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.