Beykoz Üniversitesi, NAFSA 2018 Konferansına Katıldı

'Küresel Öğrenme İçin Kapasite Geliştirilmesi' temasıyla 1948 yılından bu yana düzenlenen, dünyanın en prestijli eğitim konferansı NAFSA, 26-31 Mayıs tarihleri arasında Amerika'nın Philadelphia eyaletinde gerçekleştiriliyor. Her yıl 150 üzerinde ülkedeki 3500 eğitim kuruluşunda 10 bin üyesi bulunan NAFSA, eğitim alanında dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu. Bu etkinlikte kurum temsilcileri ile katılımcılar biraraya gelerek eğitim fırsatları hakkında çeşitli çalışmalarda bulunuyor. 

Her yıl 10 bine yakın katılımcının bir araya geldiği NAFSA, bu yıl Farklı Sesler Paylaşılan Yükümlülük (Diverse Voices Shared Committment) teması ile toplandı. Beykoz Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen ve Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman'ın üniversitemizi temsilen katıldığı etkinlikte 200 üzerinde paralel oturum, çok sayıda çalıştay, poster sunumları, liderlik programları gibi özel oturumlar olmak üzere çok sayıda etkinlik gerçekleştirildi. 

Konferansın davetli konuşmacıları arasında okuryazarlık, eğitim ve insan hakları alanlarının savunucusu olan önceki ‘First Lady’ Laura W. Bush da vardı.

Bu içerik 30/05/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.