SBF Öğretim Üyelerimizden 'Ka Dergi'ye Önemli Katkı

Sosyal Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Doç Dr. Egemen Yılgür ve Dr. Öğr. Üyesi Pınar Sayan, Kalkınma Atölyesi tarafından yayımlanan 'Ka Dergi'ye yazıları ile katkıda bulundu. “Romanlar ve Domlar” hakkında çıkan özel sayıya Dr. Yılgür “Balkanlar, Anadolu ve Mezopotamya’da Zanaat Göçebeleri”; Dr. Sayan ise “Ayrımcılık ile Mücadele için Alternatif Medya” konulu yazıları ile katkıda bulundu.

Dr. Yılgür yazısında; Balkanlar, Mezopotamya ve Anadolu’da yaşayan peripatetik ve geç-peripatetik toplumlar ile ilgili kavramsal bir çerçeve çizerken, Dr. Sayan’ın katkıda bulunduğu yazıda ise Romanlar’ın anaakım medyada maruz kaldığı ayrımcı söylem ve bu durumla mücadelede Romanlara özgü alternatif medyanın Avrupa ve Türkiye’de nasıl kullanıldığından bahsedildi.

Derginin tam metnine buradan ulaşılabilir.

Bu içerik 20/06/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.