Beykoz Üniversitesi Mezunlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

Kurulduğu günden bu yana eğitim-öğretim alanında üstün başarılara imza atan Beykoz Üniversitesi’nde 2017-2018 akademik yılı, yaklaşık 500 öğrencinin diploma almaya hak kazandığı mezuniyet töreniyle tamamlandı. Büyük bir coşkuyla kutlanan mezuniyet törenine üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen, mütevelli heyeti üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve veliler katıldı. Törenin ilk konuşmasını Beykoz Üniversitesi’nin birincilikle bitiren Ceyda Sonyurt yaptı. Sonyurt başarısını ailesine ve birbirinden değerli hocalarına borçlu olduğunu belirterek, “Mezun olup hayata atılırken yapmamız gereken, çağa ayak uydurarak ülkemizi ve üniversitemizi, ulusal ve uluslararası alanda en iyi şekilde temsil etmektir. Beykoz Üniversitesi mezunu olmanın gururunu hep taşımamız dileğiyle, tüm arkadaşlarıma başarılı bir meslek hayatı diliyorum. Yolumuz daima açık olsun” dedi.

Mezuniyet töreninde konuşan Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen de, “Bugün yılın en uzun günü. Mezuniyetin 21 Haziran’da yılın en uzun gününde, yaz gündönümünde gerçekleşmesi, sizin de hayatınızın bir dönüm noktasında olmanız açısından çok anlamlı bir tesadüf” dedi. Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, yaklaşık 500 öğrencinin mezun olduğunu belirterek, “Bu yılki mezuniyet törenimizde yaşadıklarımız her seferinden daha farklı ve anlamlı. Bunun 2 önemli nedeni var; Birincisi, 2008 yılında kurulmuş olan ve o yıldan itibaren başarı ile yükseköğretime hizmet eden Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun 10’uncu kuruluş yılı. Okulumuz, bir eğitim kurumu için kısa sayılabilecek 10 yılda önemli gelenekler ve başarılar oluşturmuş, ülkemizde lojistik alanında tercih edilen öncü ve marka bir okul olmuş, günümüze kadar 3 bin 500’ün üzerinde mezun vermiş ve bu mezunlarımız iş dünyasında önemli başarılar elde etmiştir” diye konuştu.

Eğitim hayatın kendisi

Durman, Beykoz Üniversitesi’nin mesleki yükseköğretim alanında sahip olduğu güçlü geçmişi üzerine inşa ettiği üniversite yapısı ile yükseköğretimde yenilikçi bir vizyonu temsil eden, kalite odaklı, ülkemizin yükseköğretimine farklılıklar kazandıran, uluslararası yeni nesil bir üniversite olarak toplumun karşısına çıktığını söyledi. Durman, sözlerine şöyle devam etti: “Üniversite olarak, ünlü eğitim bilimcisi John Dewey’in ‘Eğitim hayata hazırlık değil; hayatın kendisidir’ ifadesinden esinlenerek ve buna yürekten katılarak öğrencilerimizin sadece bilmek için değil, uygulamak için de öğrenmeleri gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda, önlisans, lisans ve lisansüstü programlarımız için geliştirdiğimiz özgün eğitim modelleri ve yaklaşımları ile öğrencilerimize uygulama ağırlıklı, bilgi ve becerilerini geliştirebilecekleri, çok disiplinli yaklaşımlara açık, çok yönlü uluslararası kalite standartları ile desteklenen bir öğrenme ve üniversite ortamı sunmaktayız.”

Toplam program sayısı 60’a ulaşıyor

Durman, Beykoz Üniversitesi’nin kurulmasıyla birlikte İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sivil Havacılık Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Lisansüstü Programlar Enstitüsü ve Lojistik Meslek Yüksekokulu’na ilave olarak diğer bir Meslek Yüksekokulu’nun kurulduğunun bilgisini verdi. Durman, şunları kaydetti: “Üniversitemiz önümüzdeki yıl da hızla büyümeye devam edecektir. Bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Mimarlık fakülteleri ile birlikte lisans programlarımızın sayısı 16’ya, önlisans programlarımızın sayısı 30’a, Lisansüstü Programlar Enstitüsü’nde açılacak yeni yüksek lisans programı ile birlikte toplam program sayımız 60’lara, öğrenci sayımız ise 3 binlere ulaşacaktır.”

Uluslararası standartlarda bir kampüs

Beykoz Üniversitesi’nin önümüzdeki yıl Kavacık ve Çubuklu yerleşkelerinde toplam 13 bin 600 m2 alana sahip 4 binada hizmet vereceğini söyleyen Durman, “Diğer taraftan Beykoz’da, muhteşem bir doğa ortamında 80 bin m2’lik bir alanda 60 bin m2 kapalı alana sahip olacak üniversite kampüsümüzün mimari çalışmaları tamamlanmış, inşaat izinleri de alınmıştır. Proje çalışmaları ise devam etmektedir. Hedefimiz, bu kampüsümüzü 2 yıl içerisinde tamamlamak ve ülkemizde her yönü ile örnek olacak, uluslararası standartlarda bir üniversite kampüsü oluşturmaktır” sözlerini kaydetti.  • Beykoz Üniversitesi Mezunlarıyla Büyümeye Devam Ediyor
  • Beykoz Üniversitesi Mezunlarıyla Büyümeye Devam Ediyor
  • Beykoz Üniversitesi Mezunlarıyla Büyümeye Devam Ediyor
  • Beykoz Üniversitesi Mezunlarıyla Büyümeye Devam Ediyor
  • Beykoz Üniversitesi Mezunlarıyla Büyümeye Devam Ediyor
  • Beykoz Üniversitesi Mezunlarıyla Büyümeye Devam Ediyor
  • Beykoz Üniversitesi Mezunlarıyla Büyümeye Devam Ediyor
  • Beykoz Üniversitesi Mezunlarıyla Büyümeye Devam Ediyor
  • Beykoz Üniversitesi Mezunlarıyla Büyümeye Devam Ediyor
  • Beykoz Üniversitesi Mezunlarıyla Büyümeye Devam Ediyor
Bu içerik 22/06/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.