Geleceğin dünyasını bilgisayar mühendisleri inşa ediyor

Bilgisayar mühendisliği teknolojik gelişmenin ana eksenindeki mesleklerin başında geliyor. Robotlardan akıllı kentlere, yapay zekadan sanal gerçekliğe geleceğin dünyasını bilgisayar mühendisleri inşa ediyor. Neden siz de bunun bir parçası olmayasınız?

Beykoz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü hem kendi alanında sağlam bir temele, hem yabancı dil, iletişim, takım çalışması ve liderlik becerilerine, sosyal sorumluluk bilincine sahip, etik değerlere, kişisel ve mesleki gelişime ve yaşam boyu öğrenmeye önem veren, sorunları geniş bir perspektiften değerlendiren bilgisayar mühendisleri yetiştirmeyi hedefliyor.

Günümüzde mühendislerin mesleklerini global rekabet koşullarında teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek yapmaları gerekiyor. Beykoz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bu nedenle İngilizce eğitim veriyor.

Bilgi sistemleri uygulamalarının, özellikle de yazılım ürünlerinin geliştirilmesi ağırlıklı olarak insan kaynağına dayalı olduğundan bu alanda ülkemiz büyük potansiyele sahip bulunuyor. Ülkemizin ihtiyacı olan yüksek katma değerli ürünlerin üretilmesi adına Beykoz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü yenilikçi ve girişimci mühendisler yetiştirmeye önem veriyor.

Öğrencilerimiz programın son döneminde işyerinde çalışarak iş hayatına daha öğrenciyken adım atıyorlar.

Beykoz Üniversitesi’nde mühendislik programlarımızı ortak bir bakışla tasarladık; birinci sınıf tümüyle ortak, üst sınıflarda ortak dersler var, seçmeli dersler, stajlar ve bitirme projesi aynı yapıda. Bu ortak yapı sayesinde öğrencilerimizin kendi dallarında istedikleri seçmeli dersleri almalarına, yandal veya çift anadal yapmalarına, hatta isterlerse bölüm değiştirmelerine olanak sağlıyoruz. Böylece öğrencilerimiz kendilerini istedikleri doğrultuda geliştirebiliyorlar.

Sevgili gençler, gelin siz de Beykoz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü seçin, robotların, akıllı kentlerin, yapay zekanın dünyasına katılın, geleceğin dünyasını tasarlayan bilgisayar mühendisleri arasında yerinizi alın.

Dr. Öğretim Üyesi Feyza Erkan

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı

Bu içerik 24/06/2021 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.