Grafik tasarımı iletişim temelli bir disiplindir. Bu bağlamda bölümün temel hedefi iletişim becerilerini geliştirmektir. Doğru iletişim için mesajın anlaşılır olması oldukça önemlidir. Grafik tasarımının temelinde hedef kitleye ulaştırılacak iletinin açık ve net anlaşılır olması gerekmektedir. İyi bir tasarımcı, estetik bakış açısını, bilgiye kolay erişim ile birleştirmelidir. Geleneksel ve yeni medya iletişim olanakları ile koordine biçimde çalışmaların gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Grafik tasarımı eğitimi alan öğrencilerin, bu sanat dalını yaşam felsefesi haline dönüştürerek bu bağlamda çalışmalarda bulunmaları desteklenmektedir.

Yaratıcılık kavramını destekleyen, alan ile ilgili ulusal ve uluslararası çalışmaları takip eden ve alanın ihtiyacına yanıt verecek yetkinliklere sahip mezunlar yetiştirmek bölümün en temel hedefleri arasında yer almaktadır.

Mezun öğrencilerimiz, reklam ajansları, etkileşimli medya ortamı, matbaa, televizyon kurumları, yayınevleri, dijital prodüksiyon şirketleri, dergiler ve üniversitelerde grafik tasarımcısı, müze ve sergileme uzmanı, sanat danışmanı, grafiker, bağımsız (freelance) tasarımcı ve sanat yönetmeni olarak çalışabilimektedirler.

Dr. Öğr. Üyesi Merva Kelekçi Olgun
Grafik Tasarım Bölüm Başkanı

Bu içerik 10/07/2020 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.