İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanından

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü; iç mekan ve çevre tasarımı konularında eğitim ve araştırma yapan bir bölümdür. Hazırlanan 4 yıllık eğitim programı doğrultusunda, iç mimarlık mesleği ile ilgili özgün mekan tasarım ve uygulamaları, mevcut bulunan yapı ve yakın çevresine uygun tasarım çözümleri ile ilgili çağdaş bir eğitim verilmektedir. Çizim ve tasarlama konusunda teorik ve uygulamalı olarak donanımlı bilgi ve becerileri kazanan öğrencilerimiz, disiplinler arası bir tasarım anlayışı ile çalışmalarını gerçekleştirmektedirler. Bu bağlamda iç mimarlık ve çevre tasarımı programı birinci ve ikinci yıl mesleki bilgi, beceri ve disiplinin kazandırılmasını, ilerleyen yıllarda ise, alan ile ilgili bilimsel ve sanatsal araştırma ve uygulamalara geçiş yapılması planlanmaktadır.

Mevcut bir mekan üzerinden yapılan analizlerle başlayan tasarım süreci yapısal ve mekansal çözümlerle tasarlanan mekanda yeni bir anlam ve zamanla oluşacam bir değer kazandırır. Genç tasarımcı adaylarımızla ortak bir çalışma platformunda buluşmak dileğiyle.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı

Dr. Öğr. Üyesi Bihter ERDEM OKUMUŞ 

Bu içerik 11/07/2018 tarihinde güncellenmiştir.

HABERDAR OLUN

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.

Tercih Danışmanlığı