Beykoz Üniversitesi Tercih Günleri 1-14 Ağustos Tarihleri Arasında!

Hayattaki en önemli tercihlerden biri olan üniversite tercihleri için sayılı günler kaldı. Uzun bir eğitim-öğretim dönemi ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlığın ardından öğrenciler için geriye sadece istedikleri üniversite ve bölüme karar vermek kaldı. Üniversite adayları bu yıl da seçecekleri üniversite ve bölüm ile hayatlarına yön verecekler. Bu süreçte en doğru tercihlerin yapılması için üniversitemiz 1-14 Ağustos tarihleri arasında Kavacık Rektörlük Yerleşkesi’nde ‘Tercih Günleri’ düzenleyecek. Adaylarımız ve aileleri, hafta sonu da dahil tüm gün saat 09.00’dan 19.00’a kadar uzman tercih danışmanlarımız, akademik ve idari personelimiz ile yüz yüze görüşüp bilgi alabilecek. 

Sonuçların açıklanmasıyla tercih sürecine girecek olan üniversite adayları, tercih listelerini 7-14 Ağustos tarihleri arasında oluşturacak. Tercih yapacak adaylar, tercih listelerine en fazla 24 program ekleyebilecek. En çok istenilen programların ilk sıraya yazılması oldukça önemli olacak. 

"Üniversiteler ziyaret edilmeli"

Adayların öğrenim görecekleri üniversiteleri seçerken deneyime, iş dünyasıyla ilişkilere, istihdama, uluslararası alanda sunulan olanaklara, staj ve dil öğretimi gibi unsurlara dikkat etmeleri gerektiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman, adayların olanakları ölçüsünde üniversitelere giderek ziyarette bulunmasının önemli olduğunu belirtiyor. Durman, “Hocalar, yöneticiler ve öğrencilerle tanışılması, adaylara detaylı bilgi verecektir” dedi.

Bu içerik 13/07/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.