Sevgili Öğrenciler,

Dinamik, nitelikli ve özgür düşünceye açık Beykoz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu (Beykoz-SFL) öğretim kadrosu ve kendi adıma sizlere hoş geldiniz demek istiyorum.

Beykoz-SFL İngilizce Programları, akademik ve iş hayatınızda ihtiyacınız olan İngilizceyi sizlere öğretmek amacıyla hazırlandı. Ancak, Beykoz-SFL akademik ekibi olarak sizlere sadece İngilizce öğretmekle kalmayacağız; hedefimiz, sizleri, öğrendikleriyle topluma değer katabilen, yaratıcı, katılımcı, yenilikçi, kişi hak ve özgürlüklerine, özgür düşünceye ve evrensel değerlere saygılı, iletişime açık, sosyal sorumluluk bilincini, ifade gücünü geliştiren, üniversitedeki bölüm ve/veya programları takip edebilen bireyler olarak gelişiminize katkı sağlamak olacaktır.

Başarının en önemli anahtarı, eğitim, öğretim, özel ve iş yaşantınızı çok iyi planlamanızdır. Sizi başarıya götürecek çalışma etkinlikleri ve projeler içinde yer alın; kendinize kısa ve uzun vadeli hedefler koyun ve sürekli bu hedeflere nasıl ulaşacağınız üzerinde düşünün.

Zamanın çok değerli bir güç olduğu gerçeğini akılda tutarak sosyal hayatınızın ve arkadaşlarınızla geçirdiğiniz zamanınızı iyi planlayın; onlarla geçirdiğiniz her an, sosyal beceriler kazanmaya çalışın, ifade gücünüzü ve iletişim becerilerinizi geliştirin. Sosyal olmanın, iş hayatında bilgiden sonraki en önemli değer olduğunu unutmayın.

Ailenizle iletişimden ve okulda yaşadıklarınızı, sevinçlerinizi, sorunlarınızı onlarla paylaşmaktan kaçınmayın. Zorlukları aşarken, dostlarınız, aileniz, öğretmenleriniz ve okul yönetimiyle karşı karşıya değil onlarla yan yana, omuz omuza mücadele edin; onlardan yardım alın, unutmayın ki, sonucu paylaşmak için sürece de ortak olmak gerekir.

Her gün yeni bir şeyler okumalı, gününüzü yeni bir şeyler öğrenmiş olarak kapamalısınız. Duran değil hep gelişerek değişen canlı bir hayatı yaşamalısınız. Hayat sizi değil, aldığınız kararlarınız ve attığınız emin adımlarla siz hayatı yönetmeli, yönlendirmelisiniz. Kaderci ve her duyduğuna inanmayan, bilim ve öğrenmenin ışığında, bilimin gerektirdiği şüphecilikle hareket eden, gerçeğe bilimsel araştırmalar, yapacağınız analiz ve sentezlerle ulaşan, farklı ve eleştirel düşüncelere saygılı bireyler olmalısınız. Yeniliklerden, öğrenmekten, öğrenirken hata yapmaktan, ders çalışırken başkalarının ne düşüneceğinden korkmamalısınız.

Başarı, sizin içinizdeki potansiyel gücü harekete geçirmenizle mümkündür. İçinizdeki güce inanın ve bu gücün sizi başarıya götürmesine izin verin…

Başarılı, sağlıklı ve güzel bir öğretim ve iş hayatı dileklerimle,

Sevgilerimle…

Bu içerik 16/09/2020 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.