Başarılarla Dolu 10'uncu Yılımızı Kutluyoruz!

2016 yılı Eylül ayında kurulan Beykoz Üniversitesinin temelleri 2008’de açılan ve lojistik sektörüne nitelikli iş gücü sağlayan, bu alanlarda öncelikli olarak tercih edilmiş 3429 mezun veren bir okul olan ‘Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’na dayanmakta.

Alanında tercih edilen bir meslek yüksekokulunun temellerinden doğan ve genç bir eğitim kurumu olan üniversitemiz, bu yıl, DGS Türkiye 1’inciliği gibi içinde önemli başarılarla dolu 10’uncu yıldönümünü kutluyor!

2008 yılından bugüne dek elde ettiği birikim ve tecrübe ile yükseköğretimde fark yaratan, güçlenen altyapısı ve akademik kadrosuyla kısa sürede önemli başarılar elde eden bir üniversitemiz, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu; Sivil Havacılık Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu; Sanat ve Tasarım Fakültesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ile Sosyal Bilimler Fakültesi’yle toplam 2269 öğrencimize eğitim vererek öğretim hayatına devam ediyor. Üniversitemizin eğitim çatısı altında ayrıca Türkiye’de bir ilk olma özelliği de taşıyan Lisansüstü Programlar Enstitüsü de yer alıyor. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılan İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Bölümü ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Tezsiz Yüksek Lisans Bölümü’ne ilk yüksek lisans öğrencilerini alan enstitü; 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde açılacak 15 yüksek lisans ve gelecekte açılması planlanan doktora programlarımız ile daha fazla öğrenciye ulaşmayı da hedefliyoruz.

Kavacık’ta dört ayrı yerleşkede eğitim hayatını sürdüren üniversitemiz, Beykoz’un en güzel köylerinden birisi olan Mahmut Şevket Paşa’da hala inşası devam eden ve Türkiye’nin en modern, doğa dostu kampüslerinden biri olacak ana kampüsümüze de önümüzdeki yıllarda taşınarak örnek bir kampüs üniversitesi olmayı sürdüreceğiz.

Üniversitemizde bu yıl yeni açılan programlarla birlikte sayısı 46’ya çıkan bölümlerimizde, alanında uzman ve yetkin isimlerden oluşan toplam 149 öğretim elemanımızla eğitim vermeye; hem değerli öğrencilerimiz hem akademik ve idari personelimizle hem de bu yıl aramıza katılacak aday öğrencilerimizle birlikte daha nice 10 yılları, nice başarılarla kutlamaya devam edeceğiz! Geçirdiğimiz bu 10 yılda bizimle bu yolda yürüyen; başarılarımıza ve mutluluğumuza katkı sağlayan herkese teşekkürlerimizi sunarız. 

Bu içerik 06/08/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.