SBF'den St. Andrews Üniversitesi’nde Çalıştay Katılımı

İskoçya St. Andrews Üniversitesi Tarih Bölümü (University of St. Andrews School of History) bünyesinde 26-27 Ekim 2018 tarihleri arasında “Roma Civic Emancipation between the Two World Wars: Challenges in Archival Research of Roma” başlıklı bir çalıştay düzenlendi.

İki dünya savaşı arasındaki dönemde Roman topluluklarının toplumsal katılım süreçlerinin arşiv malzemesi temelinde araştırılmasının zorlukları ve bu çalışmaların sunduğu olanaklara değinilen toplantıda; Bulgaristan, Yunanistan, Yugoslavya, Çekoslovakya, Macaristan, Polonya, Letonya, Finlandiya, Rusya ve Türkiye’den araştırmacılar kendi çalışmalarına ilişkin örnekleri paylaştılar. Toplantıya Türkiye’yi temsilen Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Doç. Dr. Nurşen Gürboğa ve Beykoz Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyemiz Doç. Dr. Egemen Yılgür katıldı.

Bu içerik 06/11/2018 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.