Öğrenme Çıktılarına Dayalı Program Tasarımı Çalıştayı Gerçekleştirildi

Üniversitemizin “Öğrenme Çıktılarına Dayalı Program Tasarımı Çalıştayı” 3-4 Ocak 2019 tarihlerinde Rektörlük Yerleşkesinde tüm akademik kadromuzun ve idari birimlerimizin katılımı ile gerçekleştirildi. 3 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen ortak toplantıda çalıştayın tüm katılımcılarına Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman tarafından “Çalıştayın Amacı, Ulusal ve Türkiye Yeterlilikler Çerçeveleri, Program ve Ders Öğrenme Çıktıları ile İlişkisi ve Öğrenci İş Yükü Esaslı Kredilendirme”  konulu bir sunum gerçekleştirilirken, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Baki Aksu “Beykoz Üniversitesi Yeni AKTS Bilgi Paketi”, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Bekaroğlu Özatar tarafından “Çalıştay Düzeni ve İşleyişi Hakkında” birer sunum yaptı.

Çalıştayın 4 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen grup çalışmaları bölümünde ise Avrupa ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevelerinden başlayarak program çıktılarının, ders öğrenme çıktılarının ve öğrenci iş yüküne dayanan kredinin belirleme sürecinin tanımlanması ve örnek olarak seçilen bir program için uygulamanın gerçekleştirildi. İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi , Sivil Havacılık Yüksekokulu , Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi , Yabancı Diller Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu’nun akademik kadrolarından oluşan Çalıştay grupları “Eğitim, Sağlık, Sosyal Bilimler, Mühendislik” alanlarındaki örnek dosyalar üzerinde çalıştı. Grup çalışmalarının ardından grup raportörleri çıkan sonuçlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Yapılan bu hazırlık çalışması akabinde akademik birimler Beykoz Üniversitesi’nin tüm program tasarımlarını 3 ay içinde yeniden yapacak.

Bu içerik 07/01/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.