Dikey Geçiş Sınavı Matematik Eğitim Programı

Üniversitemiz bu yıl 30 Haziran 2019 tarihinde yapılacak Dikey Geçiş Sınavı’na hazırlık amacı ile “Dikey Geçiş Sınavı Matematik Eğitim Programı” sunmaktadır. 2019 DGS matematik konularını kapsayacak dersler, Kavacık Rektörlük Yerleşkesinde 26 Şubat -29 Mayıs 2019 tarihleri arasında salı ve çarşamba günleri saat 18:00-21:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. DGS sisteminde başarılı sayılabilmek için matematik konularından da soru çözme zorunluluğu nedeniyle bu eğitim programı önem arzetmektedir.

Öğretim Görevlisi Ayşe Banu Birlik tarafından verilecek eğitim programında, “Temel Kavramlar (Sayılar), Asal Çarpanlar ve Tam Bölen, Rasyonel ve Ondalık Kesirler, Bölme ve Bölünebilme Kuralları, Basamak Kavramı, Faktöriyel Çarpanlara Ayırma ve Özdeşlikler, EBOB – EKOK, Basit Eşitsizlikler ve Sıralama, Denklem Çözme, Mutlak Değer, Oran Orantı, Üslü Sayılar   Sayı ve Kesir Problemleri, Kareköklü Sayılar, Yaş Problemleri, Fonksiyonlar, Yüzde, Kar ve Zarar Problemleri, Permütasyon – Kombinasyon, Hız Hareket Problemleri, Olasılık Karışım Problemleri, Kümeler, İşçi Problemleri, Modüler Aritmetik – İşlem, Sayfa Problemleri, Saat Problemi, Sayısal Mantık” konuları işlenecektir.

Minimum 25 katılımcı ile açılacak eğitim programın öğrenim ücreti 300 TL’dir. Test materyalleri üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Programa katılmak isteyen öğrencilerimiz için kayıtlar 25 Şubat 2019 Pazartesi günü 17:00’ye dek uzatılmıştır. İlgi duyan öğrencilerimiz Mali İşler Müdürlüğü’nde kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

 

Bu içerik 14/02/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.