Dr. Öğretim Üyesi Pınar Acar BİSEP Bilim Projesi'nde

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen, BİSEP Ortaöğretim Öğrencileri Arası Bilim Projesi Yarışması 25-26 Ocak 2019 tarihlerinde BAU Beşiktaş Kampüsünde gerçekleşti. Lise öğrencilerinin Tıp ve Sağlık Bilimleri alanında sunacağı projelerin yanı sıra duayen isimlerin bilim ışığında öğrencilere yol gösterip, ilham verdiği konuşmaları da, iki gün süren bu etkinliğe heyecan kattı. Seminer veren isimler arasında Beykoz Üniversitesi İngilizce İşletme Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Pınar Acar’da yer aldı.

Dr. Öğr. Üyesi Pınar Acar, “Yeni Nesil Gençler Yetenek Yönetimi Paradigmalarını Değiştiriyor mu?” başlıklı konuşmasında; değişimin şifresini çözmek, küresel iklim, teknoloji ve göç raporu, bilgi toplumu ve küreselleşme sürecinin getirdiği insan gücü profili, bilim ve bilim felsefesi, bilimsel yöntem, yeni nesil Z kuşağı gençler, paradigma kırılımı, yetenek yönetimi, 3. nesil üniversite ve 21. yy. yetkinlikleri konuları üzerinde durdu. Seminer soru-cevap ve tartışma bölümünden sonra tamamlandı.

Yarışmada ilk dört dereceyi alan öğrenci ve okullar akademisyen ve bilim insanlarının oluşturduğu jüri tarafından belirlendi. Birinciliği, "Elektroeğirme İle Üretilen Nanoliflerin, Patojenlerin Seçimli Analizine Yönelik Kullanım Potansiyellerinin Araştırılması" isimli projeyle İzmir Fen Lisesi öğrencileri Kamil Kapan ve Şiir Öcal kazandı. İkinciliği, "Büyüme Hormonu Eksiklikleri İçin Olası Alternatif Bir Tedavi" projesi ile Nazilli Fen Lisesi öğrencisi Berke Can Erel kazandı. Üçüncülük ödülü " Kumaşların Bazı Mekanik Özelliklerinin Doğal Maddeler Kullanılarak Geliştirilmesi” isimli proje ile yenilikçi bir yöntem geliştiren Özel Aden Fen Lisesi öğrencisi Ayşenaz Uzun’un oldu. Yarışmada mansiyon ödülünün sahibi ise; Biyouyumlu Chia-Kitosan Boncuklarının Hazırlanması ve Karnitin Enkapsülasyonu projesi ile Saint Joseph Fransız Lisesi’nden Fulya Boybeyi ve Aslı Gülener oldu.

Bu içerik 25/02/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.