“Kariyer Günleri ’19” Sektör Profesyonellerini Ağırladı

Üniversitemiz gelenekselleşen etkinliği “Kariyer Günleri ’19” 8-12 Nisan 2019 tarihleri arasında Rektörlük Yerleşkesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 'Kariyer Günleri 2019' kapsamında 5 gün boyunca birçok sektörden alanında uzman yöneticiler ve akademisyenler öğrencilerimiz ile buluştu. 26 konuşmacının katıldığı etkinlikte, açılış konuşmalarını Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman ve Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Baydur yaptı. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman, öğrencilerin iş dünyasında merak ettiklerini yetkili kişilerden öğrenmelerinin önemini vurgularken "1 yarıyıl staj imkanı tanıyan 3+1 ve 7+1 eğitim sistemimiz sayesinde iş hayatını yakından tanıyabiliyorsunuz" dedi. 'Sevgiyle Başlar Her Şey - Akademik Kariyer Yapmak' adlı konuşmasını yapan Baydur da öğrencilere en karışık konuları en sade, yalın bir biçimde aktaranların ancak iyi bir akademisyen ve iyi bir konuşmacı olabileceğini söyledi.

Kariyer Günlerinin birinci gününde yer alan değerli konuşmacılarımız Hepsiburada İnsan Kaynakları Müdürü Ahmet Tuna, BSH Home Appliances Network Geliştirme Müdürü Cemil Çınar, DSV İhracat Uzmanı Taner Tunar ve İş Geliştirme Müdürü Kutay Güngör, Nordex Group Proje Lojistik Müdürü Robert Ateş, ve Proje Müdürü Arif Yıldız, Viking Project Logistics Kurucu Ortağı Mahir Külahlı, Tırport Genel Müdürü Akın Arslan ve Omsan Kara Nakliye Müdürü Oğuzhan Ceylan oldu.

İkinci günde Infinitcrea Leadership and Coaching Kurucusu Berna Pınar Tunç, 'Hangimiz Daha Yapay Zekayız?' adlı söyleşisi ile her an yeni bir gelişmenin yaşandığı yapay zeka konusunda önemli bilgiler paylaştı. En çok korkulan konulardan birinin makinelerin insanların işlerini ellerinden alıp almayacağı olduğunu belirten Tunç, Endüstri 4.0'ın aksine Endüstri 5.0'da bu durumun çözüleceğini söyledi. Endüstri 5.0'ın bu amaçla geliştiğini anlatarak, "İnsanların yetenekleri ve makinelerin yapabildikleri bir araya getirilerek başka bir insanlık ortaya çıkarılacak. İki yeteneğin bir araya gelmesinden bahsediliyor. Ve bu tam da şimdiki zamanda gerçekleşmeye başlıyor" dedi. Tunç, makinelerin duyguları olmadığını ancak insanların duygularına yardımcı olabilmeyi de sistematik olarak öğrenebileceklerini söyledi. Sonraki oturumda İsystems Endüstri ve Grup Şirketleri Genel Müdürü Mübin Karagöz, “Sanayi Tesisi İşletmeciliği” konusunda düşüncelerini aktardı.

Üçüncü gün Mimar Galip Kaynar ve Psikoloji bölümünden önemli isimlerin ağırlandığı etkinliğimizde konuklarımız Merve İlikçi, Bahar Yağcı, Başak İnce, Nil Madi, Turan Oğuz Korkmaz yer aldı.

Perşembe günü Yazar Gülşah Elikbank, Parıltım Yemek Operasyon Müdürü Sevgi Ermiş ve Genel Müdür Yardımcısı Şafak Kara, Bambum Pazarlama Sorumlusu Faruk Yar ve Simit Sarayı Onursal Kurucu Başkanı Haluk Okutur’un katılımı ile gerçekleşti.

Kariyer Günlerinin son günü Kafa Radyo’dan Nihat Sırdar ve Güçlü Mete’nin konuk olduğu sonrasında  Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ı ağırladığımız etkinliğimiz öğrencilerimizin gösterdiği yoğun ilgi ile sona erdi. 

Bu içerik 15/04/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.