Beykoz Üniversitesi Futsal Takımı Avrupa’da Türkiye’yi Temsil Edecek

Eğitim ve öğretim faaliyetlerine ara vermeden devam eden Beykoz Üniversitesi, spor ve sosyal etkinliklere de gereken değeri veriyor. Birçok branşta başarılarını pekiştirmeye devam eden Beykoz Üniversitesi öğrencileri, yeteneklerini son olarak 2019 ÜNİLİG (Üniversiteler Ligi) Erkek Futsal müsabakalarında gösterdi. Yarı finalde Haliç Üniversitesi’ni 3-2 yenerek final biletini alan Beykoz Üniversitesi Erkek Futsal Takımı, finalde karşılaştığı Marmara Üniversitesi’ni 4-3 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.

4-3 ile gelen şampiyonluk

Baştan sona temponun hiç düşmediği final karşılaşmasının ikinci yarısında art arda gelen goller büyük sevinç yaşattı. 4-3 kazanılan maçta, Beykoz Üniversitesi Erkek Futsal Takımı’ndan Murat Kaba, Hüseyin Batuhan Şahin 1’er, Furkan Samet Seven 2 gol atarak takımlarına şampiyonluğu getirdi. Şampiyonluktan dolayı mutluluğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman, “Öğrencilerimizin alanları dışında da kaydettiği başarılar bizim için çok önemli. Öğrencilerimizi, Antrenör Tolga Yüksek’i, Yardımcı Antrenör H. Emirhan Kınlak’ı ve üniversitemizin Sağlık, Kültür ve Spor Müdürü Enes Özmen’i gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

Beykoz Üniversitesi Futsal Takımı EUSA 2020’ye Gidiyor

Beykoz Üniversitesi Futsal Takımı aldığı Türkiye Şampiyonluğu ile Avrupa Üniversite Sporları Birliği tarafından Sırbistan Belgrad’ta düzenlenecek 2020’de Avrupa Üniversite Oyunları’nda Futsal branşında ülkemizi temsil edecek.

“Avrupa Üniversiteleri Oyunları Belgrad 2020”, yılın en büyük üniversite spor etkinliği ve 2009 Yaz Universiade'den sonra Sırbistan’da düzenlenen ikinci en büyük çoklu spor etkinliği olacak. Avrupa'nın önde gelen spor üniversitelerinden 5500'den fazla katılımcının 20'den fazla spor dalında yarışmasını bekleniyor. Avrupa Üniversiteleri Oyunları, iki yılda bir düzenlenen ve farklı Avrupa üniversite şehirlerinde ev sahipliği yapan Avrupa üniversitelerinden sporcuları kapsayan çok sporlu bir etkinlik. Sırbistan’ın başkenti Belgrad şehri, Portekiz Coimbra’dan sonra Avrupa Üniversiteleri Oyunları’nın beşinci sayısına ev sahipliği yapıyor. Oyunların 2012'deki ilki 32 ülkeden 154 üniversiteyi temsil eden 2500'den fazla katılımcıya ev sahipliği yapmıştı. Rotterdam, Hollanda, 2014 yılında 34 ülkeden 2800 katılımcıyla 34 ülkeden 174 üniversiteyi temsil eden ikincisine ev sahipliği yaptı. Oyunların üçüncüsü ise Hırvatistan'da Zagreb ve Rijeka ev sahipliği yaptı ve 40 ülkeden 388 üniversiteyi temsil eden 5400'den fazla katılımcı, bir rekabet rekoru. Oyunların dördüncüsü 2018 yazında Portekiz'in Coimbra şehrinde düzenlendi ve 291 farklı üniversiteyi temsil eden 38 ülkeden 4027 katılımcıya ev sahipliği yaptı.

Bu içerik 02/05/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.