Futsal Takımı’na Anlamlı Teşekkür

Futsal Takımımız geçen hafta aldığı Türkiye Şampiyonluğu ile 2020 yılında Avrupa Üniversite Sporları Birliği tarafından Sırbistan Belgrad’da düzenlenecek EUSA 2020’ye katılma şansı elde etti. Futsal branşında ülkemizi temsil edecek takımınız 7 Mayıs 2019 tarihinde Mütevelli Heyet Başkanımız Ruhi Engin Özmen ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman ile bir araya geldi.

Takımı tebrik eden Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen, “İnandınız ve başardınız, hepinizle gurur duyuyorum. Spor tabii önemli, yapabilirsiniz, sizlere imkanları da sağlarız fakat hepinizden beklentim spor başarınızın yanında akademik başarınızdır. Sporcu zeki olur, çevik olur akıllı olur ve memleketine faydalı olur, şimdi bu faydayı kendi memleketinize göstererek örnek oldunuz herkesi heyecanlandırdınız. Neticede üniversitede okuyan arkadaşlarınız bilecekler ki, sportif başarı, akademik başarıyla birlikte geliyor. Şunu unutmayın; sporda ahlak çok önemlidir, empati yapmayı kesinlikle unutmayacaksınız. Başarı da başarısızlıkta hayatın olağan akışı içerisinde olan bir şeydir. Belgrad’da üniversite için değil, ülke için yarışacaksınız, bu size biraz daha fazla sorumluluk yükleyecektir. Biz elimizden gelen ne varsa sizler için yapacağız. Ben sizlere teşekkür ediyorum, dediğim gibi sizden isteğim, bu başarınızı akademik başarınızla taçlandırmanızdır. İlk olmak önemlidir Beykoz Üniversitesinin 3 yıllık geçmişiyle baktığınızda tarihi bir yerde duruyorsunuz, inşallah Avrupa başarısını da bunun üzerine koyarsınız. Öncelikle SKS Müdürümüz Enes Özmen’e, Antrenörleriniz Tolga Yüksek ve Hüseyin Emirhan Kınlak’a ve hepinize teşekkür ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman da, öğrencilerimizi ve hocalarını tek tek tebrik ederek, “Tüm sporcu öğrencilerimizi kutluyorum. Uzun bir süre, çok yoğun antrenmanlar sonucu bu başarı geldi, müthiş bir başarı gerçekten başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi. Buluşmanın devamında Mütevelli Heyet Başkanımız Ruhi Engin Özmen ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman sporcularımıza ve antrenör hocalarına teşekkür belgelerini ve hediyelerini takdim etti

Bu içerik 08/05/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.