Proje Odaklı Öğrenme Çalıştayı Düzenlendi

Beykoz Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Proje Odaklı Öğrenme Çalıştayı düzenledi.

Proje Odaklı Öğrenme (PBL – Project Based Learning) 21. Yüzyılın öğrenme gereksinimlerine yanıt veren öğrenme modeli olarak görülüyor. Bu öğrenme modelinde öğrenciye bilgi yüklenilmesine değil bilgiye erişilmesine ve kullanılmasına ve öğrencinin belirli beceriler kazanmasına ağırlık veriliyor. Yaratıcılık, eleştirel düşünme, iletişim, işbirliği, bilişim ve teknoloji okur yazarlığı, sorumluluk alma gibi beceriler 21. Yüzyıl Becerileri olarak da adlandırılıyor. Bu beceriler öğrenciye proje yapma süreçleri ile kazandırılıyor.

Proje Odaklı Öğrenme yaklaşımı Beykoz Üniversitesi’nin deneyimsel öğrenme ve yetkinlik geliştirmeye dayalı öğrenme modelini güçlendiren bir yaklaşım. Beykoz Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Proje Odaklı Öğrenme Modeline göre gözden geçirerek yeniden yapılandırdığı müfredat programlarını uygulamaya koymuş bulunuyor.

Proje Odaklı Öğrenme Çalıştayı 20 Ağustos 2019’da Beykoz Üniversitesi Lisans Yerleşkesi Toplantı Odasında bir günlük bir çalıştay olarak yapıldı. Çalıştayda Proje Odaklı Öğrenme modeli genel olarak ve çeşitli ülkelerdeki iyi uygulama örnekleri (best practice examples) üzerinden kapsamlı ve ayrıntılı bir biçimde tartışıldı.

Bu içerik 22/08/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.