Netmarble Ağ Kurma (Networking) Etkinliği Dijital Oyun Tasarımı Öğrencilerinin Katılımıyla Gerçekleşti

Netmarble Türkiye temsilcilerinden Aslı Karabulut, Fatmagül Keleş, Ekin Borteçin ve Sibel Funes “Hyper Casual Oyunlar”, “Oyunlarda Pazarlama Süreçleri”, “Oyunda Creativeleri ve Creative Süreçler”, "Netmarble’da Kariyer” adlı sunumlar kapsamında Sanat ve Tasarım Fakültesi Dijital Oyun Tasarımı öğrencileriyle bir araya geldi.

Oyunların son yıllarda çok fazla popüler olduğunu ve giderek farklılaştığını belirten Aslı Karabulut, bu zamana kadar farklı projelerde ve farklı platformlarda başarılar elde ettiklerinden bahsederken, günümüz toplumunda “Hyper Casual” oyunların çok farklı kitlelerce oynandığını ve güncel oyuncu potansiyelinin çok yüksek rakamlara ulaştığını vurguladı. Ardından, Fatmagül Keleş “Oyunlar için Pazarlama Süreçleri” konulu konuşmasında bir oyunun dijital dünyada nasıl pazarlandığından ve oyun pazarlamanın dijital reklamlara yönelik püf noktalarından bahsetti. “Oyun Creativeleri ve Creative Süreçleri” anlatan Ekin Borteçin oyunların yapısı, geliştirme süreçleri ve kullanıcı deneyimi hakkında bilgiler verdi. Son olarak Netmarble’da kariyer planlamak isteyen öğrencilerin sorularına cevap veren Sibel Funes, mülakatların İngilizce olduğunu da vurgulayarak, bu süreçte ne tür sorularla karşılaşabileceklerine dair ipuçları verdi. Etkinlik, bölüm öğrencilerimizin sorduğu sorulara verilen cevaplarla son buldu.

Netmarble Türkiye ofisi dijital oyun sektöründe Offline/Online Pazarlama, Sosyal Medya Yönetimi, Lokalizasyon, QA/Kalite Kontrol, Yazılım Geliştirme, Mobil Oyun Geliştirme ve Mobil Oyun Yayıncılık hizmetleri vermekte olup, Türkiye’de girişimcilik ve kuluçka merkezlerinin de yatırımcıları arasında yer almaktadır.

Bu içerik 10/12/2019 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.