Beykoz Üniversitesi Öğrencilerinden Global Game Jam Projesi

31 Ocak - 2 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşen Global Game Jam Etkinliğine Beykoz Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı 2. sınıf öğrencileri Adil Emre Bilaloğlu, Kaan Özçelik ve Dinçer Yavaş katılarak başarılı bir dijital oyun tasarladı.

Tüm dünya üzerinde aynı anda yapılan bir oyun geliştirme etkinliği olan Global Game Jam’de tüm dünya ile aynı temada ve aynı anda oyunlar hazırlanıyor. Rollic Games sponsorluğu ve Üniversiteli Oyun Geliştirici Topluluğu (ÜNOG) desteğiyle İstanbul ayağı BAU İletişim Fakültesi'nde yapılan Game Jam’de 180 oyun geliştirici ve tasarımcı tüm dünya ile aynı temada ve aynı anda oyunlar hazırladı.

Amacı katılımcıların ekipler oluşturarak oynanabilir oyunlar üretmesini desteklemek olan Game Jam'de katılımcılardan “repair” temasıyla 48 saat içerisinde bir oyun geliştirmeleri istendi. Öğrencilerimiz kurdukları başarılı ekip içerisinde tasarladıkları oyunun yazılım tarafını üstlenerek oynanabilir bir mobil oyun ortaya çıkardılar.

Bu içerik 02/03/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.