Dijital Oyun Tasarımı 3. Sınıf Öğrencilerimizden Onurlandıran Başarı

Oyun Geliştirme 2020 Kış Kampı 9-15 Şubat 2020 tarihleri arasında Gebze Bilişim Vadisi’nde gerçekleşti. Sponsor şirketler Gamefactory, Enrich Games, Path Games ve Rollic Games tarafından koçluk desteği verilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da desteklenen kampa Beykoz Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Lisans Programı 3. Sınıf öğrencileri farklı ekiplerle katıldı.

Bilişim Vadisi tarafından ilki 2019 yılında “Oyunla Gelecek - Yaz Kampı” olarak gerçekleştirilen etkinlik, 2020 yılına “Oyunla Gelecek - Kış Kampı” ile başladı. Türkiye'deki genç oyun geliştiricilerini bir araya getirerek yeni oyun şirketlerinin kurulmasını sağlamak amacıyla planlanan etkinlik 4 büyük oyun firmasının sponsorluğunda Bilişim Vadisi Gelecek Tasarım Ofisi organizatörlüğünde düzenlendi. 120 katılımcının 16 takımla yer aldığı etkinlikte sektörün önemli isimlerinden oluşan jürinin değerlendirmesiyle başarılı ekipler ödüllendirildi. 

Beykoz Üniversitesi 3. Sınıf Öğrencileri Alper Oğuzhan Güneş, Ataberk Atik, Harun Uzak ve Yusuf Göçmen “Gamrish” ekibi olarak Gamefactory takımları arasında birinciliği elde etti. Yine Beykoz Üniversitesi 3. Sınıf Öğrencileri’nden Özkan Gedik, İsmail Gümüş, Hüseyin Şencan ve Özkan Süne ise farklı gruplar içerisinde Rollic Games koçluğunda oyun geliştirerek iki oyun birden sunmayı başardılar. Koçluk yapan firmalar tarafından, her iki oyunun da Hyper Casaul kategorisinde en iyi oyunlar arasına girecek güzellikte olduğu belirtilerek oyunlar yayıncılar tarafından teste gönderildi.

Etkinlikte geliştirdikleri oyunları Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kaçır'a tanıtma fırsatı bulan ekipler bir yıl boyunca Bilişim Vadisi’nde ücretsiz ofis hakkına sahip oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Bu içerik 27/02/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.