Üniversitemiz ve AVS Global Ship Supply Management Arasında Önemli İş Birliği

Üniversitemiz ile AVS Global Ship Supply and Management S.A. arasında 18 Mart 2020 tarihinde bir iş birliği protokolü imzalandı. İki kurum arasındaki iş birliği deniz platformları ve gemilerde çalışmak isteyen Beykoz Üniversitesi’nin Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Aşçılık programlarında okuyan öğrencileri kapsıyor.

İmzalanan protokol ile AVS Global’in platform ve gemilerde çalışmak isteyen nitelikli personeli, üniversitemizin Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Aşçılık programlarından mezun öğrencilerinden sağlayabilmesi hedefleniyor. Üniversitemiz bu amaca yönelik olarak AVS GLOBAL’la iş birliği içinde, programlarında gemi mutfağı ile ilgili sertifika programları düzenleyecek. AVS GLOBAL konunun tanıtılması ve anlaşılması için workshop, yerinde eğitim, saha gözlemleme ve staj konularında ve spesifik gemicilik mutfağı dersleri konusunda üniversitemize destek olacaktır. 

AVS Global, denizde platformlar ve gemilere gıda iaşesi ve mutfak başta olmak üzere platform ve gemilerde çalışan her türlü personelin sağlanması konusunda uzmanlaşmıştır. Denize çıkacak her türlü eleman temel eğitimleri (Cankurtarma Araçlarını Kullanma Yeterliliği Eğitimi, Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele Temel Eğitimi, İlk Yardım Temel Eğitimi, Denizde Canlı Kalma Teknikleri Eğitimi ve Personel Güvenliği Sosyal Sorumluluk Eğitimi ile Birleştirilmiş Güvenlik Görevleri Eğitimi) vermektedir. Denize çıkan her elemanın “Gemi Adamı Liman Cüzdanı” çıkartması gerekmektedir. Üniversitemiz öğrencilerine okudukları sırada bu imkan tanınarak mezun olduklarında hemen işe başlama şansları olacaktır.

Bu içerik 18/03/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.