Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Sürecini En İyi Yöneten İkinci Vakıf Üniversitesi

Beykoz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sürecini En İyi Yöneten İkinci Vakıf Üniversitesi

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR), Prof. Dr. Engin Karadağ liderliğinde Nisan ayı başında “Yeni Koronavirüs (Covid-19) Döneminde Uzaktan Eğitim” konulu bir araştırma gerçekleştirdi.

Araştırma kapsamında 111 devlet ve 52 vakıf üniversitesinden 17 bin 939 öğrenciye Covid-19 pandemisi ile başlayan uzaktan öğrenim deneyimleri ile ilgili sorular soruldu. Uzaktan eğitimle ilgili sorulara cevap veren öğrenciler, üniversitelerini Çok Kötü (1 puan), Kötü (2 puan), Orta (3 puan), İyi (4 puan), Çok İyi (5 puan) olmak üzere beş puan ölçeği üzerinden değerlendirdi. Türkiye ortalamasında öğrenciler,“Uzaktan Eğitim Sürecindeki Açıklama ve Bilgilendirmelere” 2.6 puan verirken, Üniversitemiz öğrencileri  4.2 puan verdi. “Uzaktan Eğitim Hazırlığı”nın 163 üniversitedeki ortalaması 2.3 puan olurken Üniversitemiz 4.1 puan aldı.

Sonuçlara göre Üniversitemiz uzaktan eğitim sürecini en iyi yöneten ikinci vakıf üniversitesi oldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman, “Uzaktan eğitim platformumuz OnlineBeykoz’da ders yapabilme yetkinliği olan bir üniversiteydik. Koronavirüs süreciyle birlikte bir haftada bu gücümüzü tüm programlarımızda uygulanabilir hale yükselttik. Bugün uzaktan eğitim sistemimizde tanımlı 741 dersimiz, 202 akademik personelimiz ve 4 bine yakın öğrencimizin katılımı ile başarılı bir şekilde sürdürüyoruz.  Öğrencilerimizin derslere katılım oranı yüksek, öğretim elemanlarımızın yeni duruma uyumu mükemmel” diyerek sözlerini sürdürdü.

*Üniversitemizin Başarısının Yükseköğretim Dergisi'nde Yayınlanmasına dair pdfi aşağıda görebilirsiniz.

Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirilen, “Yeni Tip Koronavirüs Pandemisi Döneminde Üniversitelerde Uzaktan Eğitim: Lisans Öğrencileri Kapsamında Bir Değerlendirme Çalışması” Yükseköğretim Dergisi’nde yayınlandı. Çalışmanın bilimsel olarak da yayınlanması ile üniversitemiz Türkiye’de uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerini en yüksek seviyede memnun eden ikinci vakıf üniversitesi olarak literatürde de yerini aldı. Araştırmaya ulaşmak için lütfen tıklayın.

 5ec264495aea7_yuksekogretim-dergisi-arastirma.pdf

Bu içerik 21/09/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.