Üniversitemizden Korona Günleri Sergisi

Üniversitemiz Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin katkılarıyla özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Hülya Küpçüoğlu yönetiminde gerçekleşen sergide profesyonel sanatçılar karantina günlerindeki düşünceleri üzerinden kendi söylemleri doğrultusunda yaptıkları eserlerini sergiliyorlar.

Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Simin Gerçek, Öğr. Gör. Ahmet Börekçi ve yönetimindeki öğrenciler Atabek Atik, Tolga Yanık, Başak Satıral, Gülden Karakan tarafından tasarlanan sergi sanal bir sergiyi “video” tekniğiyle değil de gerçek bir serginin izleyicilere gerçeklik bağlamından aktarılmasında ve dijital oyun tasarımı tekniğiyle sunulmasında öncülük yaparak bir ilke imza atıyor.

Dijital Oyun Tasarımı Bölümü öğrencileri, dijital oyun programlarını kullanarak, sergiyi kişilerin içerisinde istediği gibi dolaşıp gezebileceği bir biçimde tasarladı. Sanal sergi salonuna giren kullanıcılar gerçek hayattaki sergi gezme ritüeline uygun şekilde sanal sergiyi  istedikleri koridora istedikleri kadar giderek gezme ve istedikleri tabloyu istedikleri sürede inceleme imkanına sahip olacaklar. Tabloya yaklaştıklarında tablo hakkında tüm bilgileri de okuyabilecekler. 

Sergiye katılan sanatçılar: Teoman Südor, Gülseren Südor, Muzaffer Tire, Ferhunde K. Öner, Ceyda Güler, Soner Tire, Müge Süel, İclal Erentürk, Adviye Bal, Füsun Çağlayan, Çiler Süyev, Öznur Eren, Zuhal Arda, Hasan Çevik, Nurcan Perdahçı, Aynur Karakaş ve Merva Kelekçi Olgun.

Sergi bağlantı linki:  https://www.beykoz.edu.tr/content/koronagunlerisergisi/

Sergi videosu: https://youtu.be/w6oIuJOxDnA

Sergi Windows uygulaması: https://www.beykoz.edu.tr/content/koronagunlerisergisi/koronagunlerisergisi-windows.zip

Bu içerik 18/05/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.