Üniversitemiz ve LaSalle College Güçlerini Birleştirdi

Üniversitemiz Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi ve LCI Eğitim’e bağlı LaSalle College İstanbul, eğitim alanında önemli bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliğiyle; iç mimarlık, moda pazarlama ve moda tasarım alanlarında uzun süreli sertifika programları ortaklaşa yürütülecek.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman, Kanada’da 60 yıl önce kurulan ve 1993 yılından bu yana İstanbul’da faaliyet gösteren LaSalle College ile yapılan iş birliğinin öğrenciler için önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Durman, “LaSalle College ile ortaklaşa yürüteceğimiz üç programımıza 1 Mayıs 2020’den itibaren başladık. Müfredatları Beykoz Üniversitesi ve Kanada LaSalle College tarafından geliştirilen sertifika programlarımız 6 yarıyıldan oluşuyor. İki yıllık bu programların sonunda öğrencilerimiz çift bitirme belgesi alacak” dedi.

Öğretim dili İngilizce

Programın öğrenim dilinin İngilizce olacağını vurgulan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman, şu bilgileri verdi:

“Programları tamamlayan öğrencilerimiz hem Beykoz Üniversitesi’nden sertifika alacak hem de Kanada Montreal, LaSalle College’ın uluslararası geçerliliği olan diplomasını almaya hak kazanacak. Söz konusu programların sayısı yakın bir gelecekte artacak. LaSalle College ve LCI Eğitim ile yaptığımız iş birliğimiz öğrenciler açısından çok önemli fırsatlar sunuyor. Yakında programlarımız da çeşitlenecek. Öğrencilerimize yeni programlar da sunmaya başlayacağız.”

“Uluslararası standartlarda eğitim”

LCI Eğitim CEO’su Claude Marchand ise Beykoz Üniversitesi ile yaptıkları iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “İçinden geçtiğimiz zor koşullar altında, hem Beykoz Üniversitesi’nin hem de LCI Eğitim’in eğitim altyapıları ortak bir paydada, aynı kültür ve değerlerin ışığında buluştu” dedi. Oluşturulan program alanında çalışmak isteyen öğrenciler ve kurumlar için sağlanan üst düzey eğitim ve çalışma gücünün faydalarından bahseden Marchand, uluslararası standartlarda bir eğitimin gerçekleşeceğini de vurguladı.

Bu içerik 29/05/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.