Neden İş Sağlığı ve Güvenliği?

Üniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Programı ile İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü koordinatörlüğünde Sağlık Emniyet Güvenlik Grubu ile ortak düzenlenen Sağlık, Emniyet, Güvenlik Sohbetlerine Neden İş Sağlığı ve Güvenliği konusuyla devam ettik. Sohbetimizde konuğumuz Sayın Fırat BOZGAÇ oldu.

Sohbetimize meslek ve sosyal hayatta canlı ve cansız varlıkların yaşamlarının devamlılığı konusunda sağlık ve güvenlik çalışmalarının önemini açıklayarak başlayan Fırat Bey, özellikle çalışma hayatında görev alan herkesin görev aldıkları işyerlerinde hem kendileri hem de çalışma arkadaşlarının sağlık ve güvenliğinden sorumlu olduğunu özellikle söyledi. Fırat Bey, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinde devlet- işveren- çalışan sorumluluğunun önemi, tarafların üzerine düşen yükümlülüklerden, iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarında başarının proaktif yaklaşımlar ve çalışmalarla ve etkin iletişimle olabileceği üzerinde önemle durdu. Kendisinin de hala öğrenme ve geliştirme yolunda ilerlemekte olduğunu vurgulayan Fırat Bey iletişim, araştırma ve raporlama, sunum yapma ve eğitim verme, analiz, tutarlılık ve yenilikçilik konularında kendimizi geliştirmenin hem sosyal hayatta hem de meslek hayatında farkındalığımızı ve farklılığımızı arttıracağını sözlerine ekledi. 

Kendisine ve etkinliğe katılarak varlıkları ve sorularıyla sohbetimizi zenginleştiren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Haber yazımı için katkıda bulunan değerli öğrencilerimiz; Şeymanur AKSÖZ- Cem ELMA, R. Cansu YAPICI

Bu içerik 18/06/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.