İş Sağlığı ve Güvenliğinde Değişimi Yönetmek

Üniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Programı ile İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü koordinatörlüğünde Sağlık Emniyet Güvenlik Grubu ile ortak düzenlenen Sağlık, Emniyet, Güvenlik Sohbetlerine İş Sağlığı ve Güvenliğinde Değişimi Yönetmek konusuyla devam ettik. Sohbetimizde konuğumuz Sayın Lerzan ERKAN oldu.

Sohbetimizde Covid-19 salgınının bizlere karantina, kişisel hijyen önemi, sağlık çalışanlarının ön planda olması, uzaktan çalışma, işbirliği ve dayanışmanın öneminden bahseden Lerzan Hanım, iş dünyasında ise insan sağlığı ve güvenliği, tedarik zinciri yönetimi, alt yapı ve siber risk, yeni iş yapma becerileri, yeniden konumlama, toplumun değişen duygu durumu, değişen tüketici başlıklarından bahsetti.

İş Sağlığı ve Güvenliği açısından gündemi Covid-19 öncesi ve sonrası olarak değerlendiren Lerzan Hanım, acil durum ve kriz yönetimi, önleyici sağlık uygulamaları, risk analizi, uzaktan çalışma risklerini yönetme, eğitimlerin ve politikaların gözden geçirilmesi gerektiğinin önemini vurguladı. İşverenlerin kurumsal riskleri doğru tespit etmesi, iş sağlığı ve güvenliği kültür kodlarının yeniden oluşturulması ve yasal yükümlülüklerin ötesine geçilmesi gerektiğinden bahsetti. Etkinliğe katılım sağlayan katılımcılarımıza İş Sağlığı ve Güvenliği alanında değişimi yönetirken iş sağlığı ve güvenliği liderlerinin yetkinlikleri hakkında bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Kendisine ve etkinliğe katılarak varlıkları ve sorularıyla sohbetimizi zenginleştiren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Haber yazımı için katkıda bulunan değerli öğrencilerimiz Sena Şulekoğlu, Ece Korkmaz ve Cem Elma'ya teşekkür ederiz.

Bu içerik 25/06/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.