Risk Yönetiminin Temelleri

Üniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Programı ile İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü koordinatörlüğünde Sağlık Emniyet Güvenlik Grubu ile ortak düzenlenen Sağlık, Emniyet, Güvenlik Sohbetlerine Risk Yönetiminin Temelleri konusuyla devam ettik. Sohbetimizde konuğumuz Allianz Teknik ve Risk Mühendisliği Direktörü Sayın Dr.Ceyhun EREN oldu.

Sohbetimizde risk yönetiminin temellerinden bahseden Ceyhun Bey, risk yönetimi işletmelerin varlığına ve kararlılığına yönelik oluşturulması gerekliliğinden bahsetti. İşletmelerde tehlikelerden kaynaklı risklerin dışında 400’ den fazla çeşitli risklerin bulunduğunu belirtti. Çalışma alanlarında oluşabilecek hasarların iyi bir şekilde araştırılması ve hasar arşivleme çalışmalarının olmasının önemini vurguladı. İşyerlerindeki oluşabilecek riskleri yönetirken risk etkileşimlerine dikkat edilmesi gerektiğini ve bunların bazı durumlarda birbirlerinden bağımsız olmadığını belirtti.

Kendisine ve etkinliğe katılarak varlıkları ve sorularıyla sohbetimizi zenginleştiren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Haber yazımı için katkıda bulunan değerli öğrencilerimiz; Sena ŞÜLEKOĞLU, Cem ELMA'ya teşekkür ederiz.

 

Bu içerik 07/07/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.